Müzakerelerden somut sonuç istiyoruz!

CTP ve AKEL’in Kıbrıs müzakereleriyle ilgili görüş alış verişinde bulunduğu komite bugün Genel Merkez’de bir araya geldi

Cumhuriyetçi Türk Partisi ile AKEL arasında oluşturulan ortak komite, bugün CTP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Yaklaşık bit buçuk saat süren görüşmede CTP’yi Dışilişkiler Sekreteri Muhittin Tolga Özsağlam ve Girne milletvekili Fazilet Özdenefe temsil ederken, AKEL Politbüro Üyesi, Lefkoşa milletvekili Stefanos Stefanou ve AKEL Politbüro Üyesi Stavri Kalopsidiotu AKEL adına görüşmede yer aldı. Müzakerelerde gelinen son noktanın ele alındığı toplantının ardından iki partinin oluşturduğu komite bir basın açıklamas yaptı.
İşte açıklamanın tam metni:
“CTP ve AKEL olarak bir kez daha teyit ederiz ki, Kıbrıs sorununun bir an önce çözülmesi gerekliliğine inanmaktayız. Bu bağlamda devam eden müzakerelerde somut sonuçları görmeyi ümit ediyoruz. Bizler müzakerelerde yapıcı tüm çabaları desteklemekteyiz. Sonuç olarak, CTP ve AKEL Kıbrıs müzakerelerinde yakın gelecekte olumlu bir sonuca ulaşılması beklentisi içerisindeyiz. Bu sonuç da, belli olan parametreler içerisinde Kıbrıs sorununa kapsamlı çözümün bulunmasıdır. Bu sonuca ulaşılabilmesi için bizler iki parti olarak bugüne kadar mutabık kalınan çerçevede ortak komite çalışmalarımıza yoğun şekilde devam edeceğimizi bir kez daha teyit ederiz.”