Daha iyi, daha güzel günlere ulaşacağız!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde sadece kendisine oy verenlerin değil, tüm halkın cumhurbaşkanı olacağını söyledi. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, Esentepe’de vatandaşlarla buluşarak adaylığıyla ilgili bilgi verdi. Düzenlenen etkinliğe Esentepe halkı yoğun katılım gösterdi.

CTP-BG adayı Sibel Siber’in Esentepe halkını bilgilendirdiği toplantıya, Genel Sekreter Kutlay Erk, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, Girne milletvekilleri Ömer Kalyoncu, Fazilet Özdenefe ve MYK üyeleri katıldı. Cumhurbaşkanlığı makamının çok önemli bir kurumun başı olduğuna dikkat çeken Sibel Siber, kendisinin en temel prensibinin güven duygusu olduğunu ifade etti. Yaşanan bu olumsuzlukların kader olamayacağını, halkının ve ülkesinin gailesini çeken bir Cumhurbaşkanı, daha iyiyi, daha güzeli hedefleyen bir Cumhurbaşkanı ile çok güzel günlere ulaşılacağını ifade etti.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN… GELECEĞİMİZİ KAZANMAK İÇİN…
Esentepe halkıyla konuşurken her şeyden önce bir anne olduğunu vurgulayan Dr. Siber, “Çocuklarımızın geleceği için, geleceğimizi kazanmak için ve onların göç etmemesi için adayım” dedi. Siber, bugüne kadar yaratılan bu düzenin reformlarla değişmesi gerektiğini ve bunu yapacak olanların da bizler olduğunu bir kez daha vurguladı.

ORTAK AKIL İLE ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ
“Doğru hedefle yola çıkılırsa ve amaç halkımızın daha iyi yaşam şartlarında yaşaması için çalışmaksa bunun önündeki engeller bir bir kaldırılır” diye vurgulayan Siber, ortak akıl ile ekip ruhu ile her kesimin görüşü alınarak çalışmalar yürüteceğini belirtti. Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in masayı terk ettiğine değinen CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, bir kriz varsa bunun çözüm yerinin yine müzakere masası olacağını söyledi. Masadan kaçarak hiçbir sorunun çözülemeyeceğine dikkat çeken Siber, krize oynamanın ve krizi daha da derinleştirecek açıklamalar yapmanın iki halkın da çıkarlarına aykırı olduğunu vurguladı.

AYRIMCILIĞA SON VERMEK, ‘BİZ’ OLMAK İÇİN ADAYIM
Kıbrıs Türk toplumunun seçtiği cumhurbaşkanının iki şapkası bulunduğunu ifade eden Sibel Siber, birincisinin iç sorunlara yönelik çözüm üreten cumhurbaşkanı, diğer şapkasının ise Kıbrıslı Türklerin müzakere masasında haklarını savunan bir toplum lideri olduğunu belirtti. Kendisinin cumhurbaşkanı seçilmesi halinde sadece müzakere eden bir toplum lideri değil, aynı zamanda iç sorunlara da müdahil olan bir cumhurbaşkanı olacağının altını çizen Siber, cumhurbaşkanının tarafsız ve herkese eşit davranması gerektiğine vurgu yaptı. “Halkımızın geçmişle ilgili türlü türlü yaşanmış öyküleri var. Geçmişimizde acı var, göç var, göçmenlik var, bizler geçmişin yaşanmış tecrübeleri ile geleceğe güvenle bakan ve ortak geleceğe yürüyen güzel bir halkız. Özgüveni yüksek bir halkız” diyen CTP-BG adayı Sibel Siber, göreve gelmesi halinde sadece kendisini destekleyen kesimin değil, tüm halkın cumhurbaşkanı olacağını ifade etti. Siber, “Biz olmak için adayım” dedi.