Mağusa’nın yıldız başkanı ekibini ve yeni projelerini anlatıyor

Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa başkan adayı Oktay Kayalp ve meclis üyesi adayları seçim çalışmaları kapsamında gezerek yeni dönemde hayata geçirilecek projeleri paylaşıyor. Tanıtım broşürlerinin dağıtıldığı ziyaretlerde yıldızlı belediyeciliğin ilkeleri anlatılıyor. Ziyaretlerde, yerelde toplumun yüzde 65’ine hizmet veren CTP yönetimindeki 9 belediyede yapılan icraatlar, verilen hizmetler halk tarafından takdir ediliyor. Mutluyaka köyünü ziyaret eden CTP’li ekip ziyaretin ardından Suriçi’ne yürüyüş düzenledi ve esnafla bir araya geldi.

MUTLUYAKA ANLATTI BAŞKAN DİNLEDİ
Mutluyakalılar, pek çok konuda istek ve taleplerini ilk ağızdan Kayalp’a aktardılar. Köy merkezinde yapılan toplantıda köy muhtarı Erkin Şafaklı da katıldı. Balkan Oktay Kayalp, su, asfalt gibi belediyenin asli işlerin yanında gençleri, yaşlıları, çocukları ve kadınları içeren geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini ve her yaştan vatandaşın yaşamına dokunan çalışmalarıyla sosyal belediyecilikte örnek olduklarını ifade etti. Kıbrıs Türk belediyecilik hareketinde hep ilkleri yapan ve hizmet bayrağını yukarılara taşıyan Gazimağusa Belediyesi’nin her bölgesine hizmeti eşit şekilde götürdüğünü söyledi. Bölgede başlatılan ilaçlama ve asfalt çalışmalarıyla ilgili bilgi de bilgi veren Kayalp, kimyasal ilaçlara göre pahalı olmasın rağmen çevreyle tamamen uyumlu biyolojik ilaçlama yaptıklarını, asfaltı eksik olan yolların asfaltlanmasının da önümüzdeki hafta başlayacağı bilgisini verdi.

TARİHİ SURİÇİNDE ESNAFLA SOHBET
Başkan Oktay Kayalp ve ekibi daha sonra Suriçi’nde esnafla buluştu. Suriçi’ni baştan sona dolaşarak işyerlerini ziyaret etti. Suriçi’nin canlandırılması ve turizm potansiyelinin harekete geçirilmesinin hem bölge esnafı, hem Gazimağusa halkı hem de ülke için büyük bir öneme sahip olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini, Gazimağusa Suriçi bölgesinin turizm potansiyelini canlandırma, bölgedeki girişimciliği, kapasiteyi ve farkındalığı artırma hedefleri ile Suriçi Canlandırma Projesi ile birlikte kapsamlı bir çalışma yürüteceklerini söyledi.