CTP’li heyet KTAMS’la bir araya geldi: Sorunları birlikte aşacağız!

CTP-BG, toplumsal diyaloğu artırma adına sivil toplum örgütleri ve sendikalara başlattığı ziyaretleri sürdürüyor.
CTP’li heyet bugün KTAMS’ı ziyaret ederek sendikanın sorunlarını ve önerilerini dinledi.

CTP Genel Sekreteri Kutlay Erk ve Sivil Toplum Örgütleri Sorumlusu Ali Gulle başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ve sendika yetkilileriyle görüştü. Taraflar hükümetin icraatlarını ve bundan sonra atılacak adımları değerlendirdi.
ERK: ÖRGÜTLÜ TOPLUM İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Genel Sekreter Kutlay Erk, CTP’nin sivil topluma önem veren ve ilişkilerini geliştirmek isteyen bir siyasi parti olduğunu söyleyerek sendika ve sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket etme arzusunda olduklarını yineledi. Örgütlü bir toplumun önemine değinen Erk, “Birlikte başaracağımız birçok konu var. Ekonomik, politik, sosyal konularda işbirliğine ihtiyacımız olduğunun bilincindeyiz. Sonuç alıcı çalışmalar yapmak istiyoruz. Yapılacak çok iş var. Sizlerin öneri ve fikirlerini alarak birlikte hareket etmek istiyoruz” dedi. CTP olarak amaçlarının halkın sivil toplumda örgütlenmesinin artması olduğunu kaydeden Genel Sekreter Erk, örgütlü toplumla ülkedeki özgürlükleri geliştirmek ve Kıbrıs Sorunu’nda birlikte hareket etmek gerektiğini vurguladı. Erk, “Önümüzdeki günlerde ekonomik sorunları ve Kıbrıs Sorunu’nun çözülmesi için beraber daha çok çalışmamız gerekiyor” dedi.
KAPTAN: SORUNUN DEĞİL ÇÖZÜMÜN PARÇASIYIZ
KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, CTP’yi aralarında görmekten mutluluk duyduklarını belirterek başladığı konuşmasında yeni dönemin ülkeye hayırlı olmasını diledi. Kaptan, “Yeni hedeflerimiz var. CTP gibi tarihin en eski partisinin değerler katacağını düşünüyoruz. Yeni yönetici arkadaşlarımızın ülkeye katkı sağlayacağından da şüphemiz yok. Örtüştüğümüz çok noktalar var. Kıbrıs Sorunu konusunda da dün olduğu gibi bugün de yarın da birlikte hareket edeceğiz” dedi. Ülkede sadece Kıbrıs Sorunu’na odaklanmanın doğru olmayacağını da belirten Kaptan, sorunları çözmede diyaloğun şart olduğunu ancak bunun tek başına yeterli olmayacağını vurguladı. Kaptan sözlerini şöyle sürdürdü:
“CTP’nin ziyaretlerini önemsiyoruz ancak konuşmaların hayata yansıması gerekiyor. Kurulacak diyaloglar hepimizin menfaatine olacak. Sıkıntıların aşılmasında paydaşların birlik olması çok önemli. Bizler sorunun değil çözümün parçasıyız. Özelden kamuya kadar tüm alanlarda sorunları CTP ile konuşup çözeceğiz.”
GULLE: DERİN EKONOMİK KRİZLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ
Sivil Toplum Örgütleri Sorumlusu Ali Gulle ise kurultaydan sonra MYK’ya giren ve sendikal hareketten gelen biri olarak bu tür ilişkilere çok değer verdiğini belirtti. CTP’nin kuruluşundan itibaren sivil toplumla demokratik ilişkiler kurulmasının partinin en önemli ilkelerinden biri olduğunu kaydeden Gulle, ülkede yaşanan derin ekonomik krizlerde nasıl birlikte hareket edileceğinin tartışılması gerektiğini ifade etti. Kıbrıs Sorunu’nda çok önemli gelişmeler yaşandığına değinen Gulle, bundan sonra daha sık araya gelinmesi gerektiğini vurguladı. Bu anlamda sivil toplumdan sorumlu MYK üyesi olarak tamamı sendikacılardan oluşan bir komite oluşturduklarını aktaran Gulle, “Önümüzde derin ekonomik krizlerin nasıl aşılacağı konusunda önlemleri sizlerle birlikte aynı dili konuşan insanlar olarak tartışıp, sentezler yapabilmeyi umut ediyorum” dedi.