Fellahoğlu öğretmenlerle bir araya geldi: 2 kat fazla çalışmalıyız

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve belediye meclis üyesi adayları Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nu, Lefkoşa Türk Lisesi’ni, Demokrasi Ortaokulu’nu, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Bayraktar Ortaokulu ve Bayraktar Türk Maarif Koleji’ni ziyaret etti. Okul müdürleri ve öğretmenlerle görüşen Fellahoğlu ve ekibi desteklerini istediği öğretmenlerin sorularını yanıtladı. Belediyede bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği çalışmaları anlatan Fellahoğlu, geçmiş yıllardaki kötü yönetim nedeniyle LTB’nin birçok konuda geri kaldığını söyledi.

İki kat fazla çalışmaları gerektiğine işaret eden Fellahoğlu, “Geride bıraktığımız bir yılda belediyeye 5,6 milyon TL katkı yarattık. Bu yıl belediyelere ayrılan 50 milyon TL henüz kullandırılmadı. Lefkoşa’nın kanalizasyon ve yağmur suyu sorunları var. 2 kat fazla çalışıp, önümüzdeki dört yılı sekiz yıla çıkartarak mesafe alacağız” dedi.
Lefkoşalıların bisiklet sürmek ve yürüyüş yapmak için güneye geçtiklerini bildiğini de söyleyen Fellahoğlu, “Lefkoşa’nın güneyi kent, kuzeyi köy konumundadır. Kuzeyde bisiklet sürecek yol olmadığı gibi, bisiklet yolunu gösteren bir levha bile yok. Yapacağımız yeni kaldırımlarda bisiklet yolları da olacak. Lefkoşa’yı yıldızlı kentler arasına sokacağız” şeklinde konuştu.

GENÇLİK İLE TECRÜBE BİRLEŞİYOR
“Belediyecilik vizyon işi, başarmak bizim işimiz” diyen Kadri Fellahoğlu, LTB meclis üyelerinin gençlerden oluştuğuna dikkat çeken öğretmenlere, “Gençlik ile tecrübeyi bütünleştiriyoruz. Ben ve arkadaşlarım seçilmemiz halinde siyasi kimliklerimizi bir yana koyup, Lefkoşa için hizmet vereceğiz. Çünkü bizler ‘Önce insan’ diyoruz. Buna bir de ‘Önce Lefkoşa’ demeyi ekleyeceğiz” dedi.
2006 yılından sonra LTB’de popülizm nedeniyle kötü günler yaşandığını anımsatan LTB Başkanı ve CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, “Yarattığımız kaynaklarla geriye dönük tüm maaşlar ödendi. Bir yıllık dönemde bir tek kişi istihdam edilmedi. 5-6 yıldır geçici olarak çalışan “işçileri” kadroladık. Çünkü bu işçiler Lefkoşa’nın yükünü çeken emekçilerdir” dedi.