Yeşil Hat üzerinden Güney Kıbrıs’a satılan tarım ürünlerinde normal limitin yüzde 600 üzerinde kimyasal kalıtım bulunması tüm halkımızı tedirgin etmiş, konu yaklaşık bir ay önce Başbakan Küçük’ün bilgisine gittiği halde herhangi bir girişim başlatılmaması hepimizi şok etmiştir.

Devlet aklının iflas ettiğini gösteren bu kayıtsızlık, kanserden ölmeye mahkum edilmiş halka karşı bile bile cinayet işlemektir. İnsan sağlığını hiçe sayan, üretim alanında denetim yapmayan, şikayetleri ciddiye almayan UBP Hükümeti, kurultay derdinde, ihracatın yüzde 70’ini oluşturan tarım ve narenciye ürünlerinin zehir saçmasını ciddiye almayarak kişisel hesaplarının peşinde hareket etmektedir.
İnsan sağlığını tehdit eden ve insanların zehirli ürünleri yemesine göz yuman bu vurdumduymaz tavırlar yüzünden AB’ye şikayete hazırlanan Rum Yönetimi’nin ekmeğine yağ süren Başbakan Küçük, ticaret damarları kesilmiş bu halkın Yeşil Hat üzerinden ürettiği malları satmasına da bilerek engel olmaktadır. Üreticiyi bilinçlendirmek, daha fazla ve daha kaliteli üretim için alt yapı çalışmalarını sürdürmek yerine AB standartlarına kulak tıkayan Başbakan, kurultay yemeklerinde nutuk atmayı tercih etmekte, halkına ve en önemlisi kendisini bu yerlere getiren seçmenine ihaneti sürdürmektedir. Kıbrıs Türk Halkı’nın beş kuruşluk yararına olmayan zararlı yatırımlarda ısrar eden Başbakan Küçük, petrol dolum tesislerinin ülkenin dört bir yanına kurulması için de girişimlerini sürdürmekte, kanser vakalarının artış gösterdiği bölgeleri gözden çıkardığını ispat edercesine yeni izinler vermektedir.
Ayrıca, kamudaki büyümenin önüne geçeceğine dair protokoller imzalayan, emeklilerin haklarına dahi göz koyan ve toplumun her kesiminden kesinti yapan Başbakan Küçük, UBP’nin kasasını doldurmakla övünmekte ve koltuğunu korumak uğruna girdiği amansız yarışta istihdamlar yaparak bu kişileri kongreye yönelik çalışması için bölgelerde görevlendirmektedir. Rezilliğin ayyuka çıktığı şu günlerde toplumun tüm kesimlerinden gelen isyanı görmek istemeyen Başbakan, konsantresini tamamen kurultay yarışına yoğunlaştırmış ve devletin tüm imkanlarını da bu yolda seferber etmiştir.
Ülkede artan suçlar ve her gün bir yenisi eklenen cinayetler dahi Başbakan’ı yolundan alı koymamakta, ülkeye giriş-çıkışlarda yapılacak yeni bir düzenleme için beş dakika mesai harcamamakta hatta bu konuyu gündemine dahi almamaktadır. Başbakan Küçük, Teksas’a dönen ülkemizde saklanan azılı suçluların ülkelerine iadeleri konusunda da kılını kıpırdatmamakta, uykunun haram olduğu Kuzey Kıbrıs’ta asayiş adına tek bir olumlu adım atılmasına ön ayak olmamaktadır. Tamamen sahipsiz bırakılan ülke, çetelere, mafyaya teslim edilmiş durumdadır.
 
UBP Hükümetine buradan sesleniyorum; sabrı taşmakta olan halkımızla daha fazla dalga geçilmesine göz yummayacağımızı, soframıza kadar giren zehri daha fazla bu halka yedirmenize izin vermeyeceğimizi ve yol geçen hanına çevirdiğiniz memleketi tek bir tanemiz kalana kadar savunacağımızı, 30 yıldır bu ülkede çalışan, üretip, ahlakıyla yaşayan insanlara vermediğiniz ve yandaşlarınıza peynir ekmek gibi dağıttığınız yasadışı vatandaşlıkları ve istihdamları gün gelip geri alacağımızı, halkımızı huzursuz eden tüm yatırımlarınızı iktidara geldiğimiz gün iptal edeceğimizi duyurur, Kıbrıs Türk halkına bunların gerçekleşmesi için biraz daha sabır ve sağduyu dilerim.
 
Özkan Yorgancıoğlu
Genel Başkan
06.09.2012