Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi Alayköy ve Düzova’ya köy gezileri düzenledi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi Alayköy ve Düzova’ya köy gezileri düzenledi.

Dün akşam (4 Mayıs Cuma) iki ayrı heyet halinde yapılan ziyaretlere CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, MYK üyesi Ahmet Gülle, Lefkoşa Milletvekilleri Mustafa Yektaoğlu, Kadri Fellahoğlu , Özdil Nami ve İlçe yöneticileri yer aldı.

Alayköy ziyaretinde ilçe adına Alayköylülere ilk olarak hitap eden İlçe yöneticisi Mehmet Ceylanlı, ziyaretlerinde halka genel durumla ilgili bilgi vermek yanında görüşlerini de almayı amaçladıklarını kaydetti.

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise ülkenin yangın yerine döndüğünü, hükümetin çözüm üretme yerine uygulamalarıyla halkı perişan ettiğini vurguladı. Yorgancıoğlu, UBP hükümetinin ekonomide gelişme olduğunu öne sürmesine karşın, durdurulan hayat pahalılığı ödeneğinin ve artırılan petrol fiyatlarının halkın alım gücünü azalttığının altını çizdi.

Esnafla ilgili getirilmek istenen yasanın ise bu kesimi tam anlamıyla perişan edeceğini ve vatandaş olmayanlara işyeri açma imkânı vereceğine dikkat çeken CTP-BG genel başkanı, Kıbrıs konusunda ise Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun çapraz oy konusunda direnmesi nedeniyle zaman kaybına neden olduğunu vurguladı. Yorgancıoğlu, yapılması gerekenin çözüm için çaba gösterilmesi gerektiğini olduğunu belirtti.

 

Düzova ziyaretinde ise köylülerin ana gündem maddesi, ekonomik sıkıntılarla, Kıbrıs sorunundaki gelinen aşama oldu. Düzovalılar çözüm istencinin devam ettiğini ve çözüm için neler yapılması gerektiğini sordular.

CTP Milletvekili Özdil Nami; Rum tarafının zamana oynama politikasını Türk tarafının bozmadığını ve bir çıkmaza girildiğini belirterek, Talat döneminde önemli ilerlemeler sağlandığını, BM Genel sekreteri Ban’ın Kıbrıs’a geldiğini, şimdi ise genel sekreterin liderlerle görüşmediğini belirtti. Çözüm yolunun açılması için şu anda takip edilen politikaların değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Düzovada’ki ziyarette söz alan CTP Milletvekili Kadri Fellahoğlu ülkenin kötü yönetildiğini, bunu her alanda halkın gördüğünü, halkın umutlarının boşa çıkarıldığını vurguladı. Son yaşanan Lefkoşa Türk Belediyesindeki kaos hakkında yalnız Belediye Başkanının değil UBP hükümetinin de sorumlu olduğunu vurgulayan Fellahoğlu, tüm bu olumsuzlukları CTP’nin ortadan kaldırabileceğini ve CTP’nin programlarıyla seçimlere hazırlandığını belirtti.

Erken seçim çağrısı vurgulayan Fellahoğlu, halka daha fazla zaman kaybettirilmemesi gerektiğini kaydetti.

 

 

CTP Basın Bürosu