Genel Sekreter Kutlay Erk siyasi partileri sağduyuya davet etti

CTP Genel Sekreteri Kutlay Erk açıklama yaparak seçim propagandası boyunca çevre ile dost, rakiplerle refiklik ilişkisi içinde olunması gerektiğini vurguladı. Erk, son seçimlerde yaşanan saldırıların bu kez yaşanmaması için partileri sağduyuya davet etti.

Açıklama şöyle:

Partimiz CTP-BG, 29 Haziran’da gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik başlayan propaganda sürecinin çevreyle dost ve rakiplerle refiklik ilişkisi içinde gerçekleşmesi için gerekli önlemleri alarak hareket etmektedir. Görüntü ve gürültü kirliliği yaratmadan, trafiği sıkıştırmadan ve insanımızı kampanya süresince rahatsız etmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

İskele’de dün akşam gerçekleştirdiğimiz aday tanıtım etkinliğinde bir ilçe yöneticimizin aracına düzenlenen saldırının son olmasını dileyerek tüm partilileri bu konuda sağduyulu olmaya davet ederiz. Geçen yılki seçimlerde de yaşanan benzeri saldırıların bir kez daha tekrarlanmaması için ortak akılla hareket ederek ne insanımıza ne de çevreye zarar verilmesine müsaade etmeliyiz.

Bu bağlamda tüm partilerin onca emek ve para harcayarak ürettikleri reklam panolarına ve adayların seçim afişlerine yapılan saldırılar da emeğe saygısızlık olacaktır. Seçim bürolarının camlarını kırmak, bayraklara zarar vermek kimseye bir şey kazandırmıyor, sadece gerilim yaratıyor. Birbirimize olan saygımızı kaybetmeden birbirimizi koruyarak hareket etmenin önemini bir kez daha hatırlatır sandıklardan çıkacak sonuçların ülkemize şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

Kutlay Erk
CTP Genel Sekreteri