Ahmet Benli: Kaldırımsız yol kalmayacak

Gönyeli Belediye Başkanı ve CTP-BG Gönyeli Belediye Başkan adayı Ahmet Yalçın Benli, yeni dönemde en önemli projelerinden birinin ‘Engelsiz Kent Gönyeli’yi yaratmak olduğunu söyleyerek, “Gönyeli’de kaldırımsız tek bir sokak kalmayacak, bu büyük hedefi de el birliği ile başaracağız” dedi.

Ahmet Benli yaptığı açıklamada, Gönyeli’nin “köyden kente dönüşüm” sürecini tamamladığını ve ülkede, kişi başına en fazla yatırım yapan bütçeye sahip konuma geldiğini anlatarak, “Gönyeli halkından aldığımız her kuruş vergi, yine Gönyeli’ye dönmüştür. Bu aynen devam edecektir. Nasıl ki tüm kentimizi kanalizasyona kavuşturduk, içilebilir suyla buluşturduk, şimdi de kaldırımsız tek bir sokağımız kalmayacak, kararlıyız” diye konuştu.

UZMANLAR ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI İÇİN ÇALIŞIYOR
Atatürk Caddesi Dönüşüm Projesi ile “Engelsiz Kent” standartlarında kaldırım çalışmasına başladıklarını da anlatan Ahmet Benli, şu bilgileri verdi:
“Engelsiz Kent Gönyeli için çok sayıda uzman, önemli bir proje ortaya koydu. Engelsiz Kent Gönyeli’de, sadece farklı engelleri olan insanlar değil, tüm Gönyeli çağdaş kaldırımlara sahip olma ayrıcalığı yaşayacak. Gönyeli Belediyesi, tüm kenti yüksek standartlarda kaldırımlarla donatacak. Tüm kaldırım projeleri aynı zamanda ‘engelli’ uyumlu olacak. Gönyeli Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’nde başlattığı proje, tüm kentte yaygınlaştırılacak. ‘Engelsiz Kent Gönyeli’de kamuya açık tüm binalar ve kentsel alanlar engellilerin yanı sıra yaşlılar, hamileler, bebek arabalılar, çocuklar ve her yaştan insanımıza uyumlu düzenlenecek. Park, kaldırım, meydan, otopark, okul, belediye, kamu binaları, kamuya açık binalar, yaya geçitleri, duraklar, işaretlemeler, kent mobilyaları, merdivenler ‘Engelsiz Kent Gönyeli’ projesine uyumlu geliştirilecek.”