CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve Genel Sekreter Asım Akansoy, beraberlerindeki heyet ile bu sabah Lefkoşa Belediyesi önünde eylem yapan işçileri ziyaret ederek haklı mücadelelerine destek belirtti.

Destek ziyaretinde konuşan Özkan Yorgancıoğlu, Lefkoşa Belediyesi işçilerinin haklı mücadelesini parti olarak desteklerini belirterek belediyede yaşananlara rağmen UBP Hükümeti’nin ve Belediye Başkanı’nın tutumunun kabul edilemez olduğunu vurguladı. İşçilerin 65 günlük bir süreç sonrasında bugün hala ödenemediğinin altını çizen Yorgancıoğlu, işçilerin belediye başkanı tarafından evlerine ekmek alamayıp, çocuklarını doktora götüremez hale düşürüldüğünü ifade etti.
  
POLİS VE SAVCILIK GÖREVİNİ YAPMIYOR
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Lefkoşa Belediyesi ile ilgili olarak Sayıştaylık raporlarının bugün hala daha ne polis ne de savcılık tarafından dikkate alınarak harekete geçilmemesinin kabul edilemez olduğunu söyleyerek derhal Polis’in ve Savcılığın Sayıştay raporundaki verileri göz önünde bulundurarak harekete geçmesi gerektiğini savundu. “CTP olarak bu iki kurumun Lefkoşa Belediyesi ile ilgili olarak takındıkları tutumları kabul etmemiz mümkün değildir” diyen Yorgancıoğlu, kurum yetkililerini göreve davet etti.
 
UBP’Lİ BELEDİYELERİN DURUMU AYNI
Yorgancıoğlu, Lefkoşa Belediyesi’nin içerisine düşürüldüğü durumun tüm UBP’li belediyelerde de hemen hemen aynı olduğunu ifade ederek, var olan sorunun UBP Hükümeti tarafından çözülmesini beklemenin abesle iştigal olduğunu vurguladı. Cemal Bulutoğlulları’nın sorumluluk almaktan kaçtığını belirten Özkan Yorgancıoğlu, Lefkoşa Belediyesi’nde yapılması gereken en doğru hareketin Başkan’ın istifa etmesi olacağının altını çizdi.   
  
“LEFKOŞA VE LEFKOŞALI BUNU HAKETMİYOR”
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Lefkoşa Belediyesi’nin iyi yönetilememesinden dolayı gelinen bu noktada bugün Lefkoşa’nın bir çöp kenti haline dönüştüğünü belirterek böylesi bir durumu ne Lefkoşa’nın ne de Lefkoşalıların hak etmediğini vurguladı. Başkan son olarak, turizm mevsimi içerisinde Lefkoşa’nın içine düştüğü durumun tek sorumlusunun UBP ve onun zihniyeti olduğunun altını çizerek konunun insan sağlığını tehdit edici bir boyuta ulaşacak kadar genişlediğini ifade etti.