CTP MYK, 2 kez Belediye Başkanı ve UBP hükümeti tarafından aldatılan LTB çalışanlarının şimdi üçüncü kez aldatılmaya çalışıldığına dikkat çekti

Atmış dört günü aşkın bir süredir maaş alamadıkları için eylem yapan Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanları kaç kez aldatılacak?

İki Bakanın imzasına Güvenmek istediler fakat aldatıldılar.

Araya Başbakan girdi, ‘ben size söz veriyorum eylemi kaldırın Maaşlarınızı alacaksınız’ dedi ikinci kez aldatıldılar.

Şimdi yine oyunun üçüncü perdesi sahneye kanmaya çalışılıyor. Hem de yalan söylenerek. Sayın Belediye başkanı ‘Para hazırdır, Belediye Meclisi’nin muhalif üyeleri de toplantılara katılsın, borçları Uzun vadeye yayalım ve çalışanların üç aylığı birden ödensin ‘diyor. Buna çalışanlar da; Belediye Meclisinin muhalif üyeleri de; toplantıya katılmayan UBP ’li Belediye Meclis Üyesi de inanmaz.

Bütün bu yaşananlardan sonra haklı olarak ne Belediye çalışanlarının ne de Lefkoşa halkının ne Belediye Başkanı ve UBP Hükümetine güveni kalmamıştır.

Eğer Belediye Bütçesinde gerçekten para varsa, Belediye Başkanı belediye çalışanlarının niye sersefil edildiğinin hesabını çalışanlara vermek zorundadır. Çünkü çalışanların ödenmesi için ille de Belediye Meclisi’nin toplanması gerekmez. Ayrıca hem Sayın Başbakan hem de Belediye Başkanı, Belediye Meclis toplantısının niye Başbakanlıkta yapıldığını da açıklamak zorundadır.

Yoksa amaç Başbakanlıkta yapılacak toplantıda Belediye Meclis üyelerini baskı altına alıp Belediyeyi daha büyük yıkımın içene sürüklemek midir?

Geçmişte UBP Hükümetinin de onayı ile yapılan usulsüz, yasa dışı ve ölçüsüz borçlanmaların Lefkoşa Belediyesini batağa sürükleyeceği partimiz ve diğer muhalif meclis üyeleri tarafından söylenmemiş midir; Bu borçlanmalara karşı çıkılmamış mıdır?

O gün yapılan uyarıları dinlemeyen Lefkoşa Belediye Başkanı ve UBP yetkililerinin, bugün Muhalif Belediye Meclis üyelerini, UBP’lilerin işlediği suça ortak edilmek istenmelerinin mantığı nedir.

Yasa dışı, usulsüz ve aşırı borçlanma nedeni ile Lefkoşa Türk Belediyesinin mali yapısının içine düşürüldüğü durum, borçların yeniden yapılandırılması ile de kurtulacak bir durum değildir. Maaşlar ödense bir ay bile gelecek ay, aynı sorunlar yine yaşanacaktır.  Lefkoşa halkını ve Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarını üçüncü kez aldatmanın bir anlamı yoktur.

Artık hem Lefkoşa Belediyesinin UBP’ li yöneticileri hem de Lefkoşa Belediyesinin bu noktaya gelmesine göz yuman, çanak tutan Ulusal Birlik Partisi Hükümeti bir an önce istifa edip, Lefkoşa’nın ve ülkemizin önünü açmalıdırlar.

Aksi takdirde her geçen gün hem Lefkoşa halkının hem de ülkemizin kaybı artarak devam edecektir.

 

 

CTP-BG MYK