Emekçi kadınlar Güzelyurt’ta buluştu

Cumhuriyetçi Türk Partisi Kadın Örgütü, Güzelyurt’ta Gökkuşağı Restoran’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yemek düzenledi. CTP-BG’nin Güzelyurt belediye başkan adayı Osman Bican’ın ellerinde karanfillerle içeriye girip kadınlara çiçek dağıtması gecenin sürprizi oldu.

Açılış konuşmasını yapan Örgüt Başkanı Zühre Civa, konuşmasında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tüm dünyada kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesinin bir simgesi olduğunu belirtti ve CTP-BG Kadın Örgütü olarak ülkemizdeki kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal alanda verdikleri mücadeleyi kutladı. Civa, insan hakları temelinde kadın erkek eşitliğine dayalı adil, eşit ve birleşik bir Kıbrıs için birlikte mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

BİCAN’DAN KADINLARA SÜRPRİZ
Daha sonra söz alan Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın ve geceye katılan Meclis Başkanı Sibel Siber de kadınlara hitap ederek bu özel günü kutladılar. Gecenin ilerleyen saatlerinde Güzelyurt milletvekilleri Mehmet Çağlar, Hüseyin Erçal, İlçe Başkanı Doğan Şahali ve Haziran yerel seçimlerindeki CTP-BG’nin Güzelyurt belediye başkan adayı Osman Bican’ın ellerinde karanfillerle içeriye girip kadınlara çiçek dağıtmaları gecenin sürprizi oldu.

YEREL SEÇİMLERE DOĞRU OMUZ OMUZA…
Güzelyurt Belediye Başkan Adayı Osman Bican, İlçe Başkanı Doğan Şahali, Meclis eski Başkanı Fatma Ekenoğlu da kısa birer konuşma yaparak, emekçi kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar. Geleneksel hale gelen piyango çekilişinin ardından kadınlar yerel seçimlerde belediye seçimlerini kazanmak için var güçleriyle tüm partililerle birlikte omuz omuza dayanışma içerisinde çalışacaklarının sözünü verdiler.