Fellahoğlu: Birlikte başarabiliriz!

Seçim çalışmalarına hızlı başlayan Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile belediye meclis üyesi adayları, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nı ziyaret etti.

Hürrem Tulga başkanlığındaki Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Yönetim Kurulu’nun hazır bulunduğu ziyarette tanışma ve broşür dağıtmanın yanı sıra bilgi alış yapıldı. Neşeli ve samimi bir atmosferde gerçekleşen toplantıda, geride kalan bir yıllık dönemde LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’na memnunluk ifade edildi.
Bir yıllık dönemin geride kaldığına işaret eden LTB Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, “En çok sevdiğim sloganımız, ‘Birlikte Başarabiliriz’ sloganımızdır. İyisi ile kötüsü ile bir yılı geride bıraktık. Bu bir yılda yaptığımız hatalar varsa unutacağız. Ancak bir yıllık tecrübemizden de yararlanıp, önümüzdeki 4 yıllık dönemde daha çok işler yapıp, güzellikleri birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

LEFKOŞA YILDIZLI KENTLER ARASINA GİRECEK
LTB Meclis Üyeleri’ne parti ayırımı yapmadan teşekkür eden Fellahoğlu, kaliteli binalar; yapı denetimi ve engelsiz park gibi konular hakkında Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Yönetim Kurulu’na bilgiler verdi. Fellahoğlu, “Tüm LTB Meclis Üyeleri bu projelere katkı koydu. Bir dayanışma içerisinde, Lefkoşa’nın güzelliği ve Lefkoşalının huzur ve mutluluğu için çalıştık. Önümüzde kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj projeleri vardır. 4 yıllık dönemde bu sorunları tarihe gömmede, Lefkoşa’yı ‘Yıldızlı Kentler’ arasına koymaya kararlıyız” dedi.

TULGA ESNAF İÇİN DESTEK İSTEDİ
Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga ise Lefkoşa’nın bir master plan çerçevesinde büyümesinin sağlanması, çarşıların ihtiyaca göre açılması ve gıda pazarlarının denetilmesi yönünde görüş belirtti. CTP-BG’nin odalarla iletişim içerisinde olan tek parti olduğuna da dikkat çeken Tulga, “Yeni açılan veya kapanan iş yerlerine belediye yardımcı olmalıdır” dedi ve geride kalan bir yılda olduğu gibi önümüzdeki dört yılda da kurumsal olarak işbirliği içerisinde olmaları dileğinde bulundu.