Başkan Kayalp: Gazimağusa Limanı’nın turizme kazandırılması için görev üstleneceğiz!

Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan adayı Oktay Kayalp ve meclis üyesi adayları, Gazimağusa Limanı’na yaptıkları ziyaretlerde hem vatandaşlarla görüştü hem de limanın durumuyla ilgili incelemelerde bulundu.

Kayalp, yasal olarak belediyenin yetki dışında bulunmasına rağmen limanın uluslararası standarda kavuşması ve turizme kazandırılması için çalışacağını söyledi.
Yerel Seçim propaganda süreci kapsamında Gazimağusa’yı gezmeye ve yıldızlı belediyeciliğin hizmetlerini halka anlatmaya devam eden Kayalp, limanda bulunan Limanlar Dairesi, Baş Kılavuz ve Liman Başkanlığı, Gümrük Dairesi, Serbest Liman ve Bölge Müdürlüğü ve Kıbrıs Türk Liman İşçileri Şirketi’ni ziyaret etti. Liman İşçileri Şirketi’ne ziyarette Gazimağusa Limanı’nın şu andaki haliyle hem çevresel hem ekonomik açıdan kente zarar verdiğini, önümüzdeki dönemde limanın uluslararası standartta kavuşması için görev üstleneceklerini söyledi. Kayalp, belediyenin liman konusunda öncü durumda olacağını, turizme dönük yatırımların yapılmasını sağlayacağını belirtti.
Liman İşçileri Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tekkan da konuşmasında, belediyenin yaptığı işlerin ortada olduğunu ifade ederek, diğer belediyelerin battığı bir ortamda Gazimağusa Belediyesi’nin ayakta olduğunu söyledi. Tekkan, limandaki düzensizliğin ortadan kaldırılması gerektiğini, limanın transit geçişe açılması durumunda eski parlak günlerine dönebileceğini söyledi.