CTP Lefkoşa İlçe Başkanlığı’na Rifat Arşehit getirildi

CTP Lefkoşa İlçe Başkanlığı’na Rifat Arşehit getirildi. CTP Lefkoşa İlçesi 36. Olağanüstü İlçe Kongresi dün akşam KTAMS Konferans Salonu’nda yapıldı. Kongrede başkanlık için yarış olmazken, sağlanan konsensüs üzerine Rifat Arşehit ilçe başkanlığına getirildi. İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Yunus Konaç, Nedret Tümkan, Naciye Özdoğa, Haşim Kiracıoğlu, Tara Yektaoğlu, Veysel Atak, Mustafa Uygun ve Osman Çetinsoy.

Lefkoşa Kongresi’nde yoklamanın ardından divan oluşturuldu ve divan başkanlığına Örgüt Sekreteri Erdoğan Sorakın seçildi. Divan sekreterliğini MYK üyesi Ahmet Barçın ve Gençlik Örgütü üyesi Özde Güröz oluşturdu. Kongrede Demokrasi Şehitlerinin anısına yapılan saygı duruşunun ardından konuşmalara geçildi.

TALAT: SORUNLARIMIZI EL BİRLİĞİYLE ÇÖZECEĞİZ
Katılımcılara hitap eden Genel Başkan Mehmet Ali Talat, parti içi sorunlar bulunduğunu ve bu sorunları el birliğiyle aşacaklarını söyledi. Son dönemlerde Akdeniz’de yaşanan kötü olayların farkında olduklarını ve bu konjonktür içerisinde Kıbrıs sorununun çözümünün daha da önem kazandığını dile getiren Talat, CTP’nin her an çözüm olacakmış gibi kendisini hazırlaması gerektiğini vurguladı. Ülkede birçok kronikleşen sorun bulunduğunu ve bunları çözmenin son derece zor olduğunun altını çizen Talat, buna rağmen CTP’nin bu sorunların üstesinden gelebilecek güce sahip bir parti olduğunu ifade etti.

AZGIN: DAHA SAĞLIKLI ÇÖZÜMLER İÇİN İSTİFA ETTİK
Lefkoşa İlçe eski Başkanı Mutlu Azgın, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partinin oyunun yarı yarıya düştüğünü ve daha sağlıklı çözümler üretilmesi adına kendisi ve yönetim kurulunun istifa ettiğini kaydetti. Yeni başkan ve yönetim kurulunun örgütlenme çalışması başlatması gerektiğine vurgu yapan Azgın, kişiler üzerinden tartışma yaratmanın artık bir kenara bırakılması gerektiğini söyledi. Azgın, tüm hedeflerinin halk için yapılacak icraatlara destek olmak olduğunu belirtti.

ARŞEHİT: ÜYELERİMİZE ULAŞIP GÖREV ALMALARINI TALEP EDECEĞİZ
CTP Lefkoşa İlçe Başkanlığı’na getirilen Rifat Arşehit de Genel Başkan Mehmet Ali Talat’ın sözlerinin önlerinde görev olarak durduğunu ve bu görevlerine yerine getirmek için var güçleriyle çalışacaklarını belirtti. İlçe Yönetim Kurulu olarak her üyeye ulaşıp parti içi görev almalarını talep edeceklerini kaydeden Arşehit, üyelerin eleştiri ve önerilerini parti içi organlarda dile getirmeleri gerektiğini söyledi. Arşehit, “Bu ortamları hazırlamak da bizim görevimizdir. Biz bu ortamları sağlayacağız ki üyeler eleştirilerini rahatça yapabilsin. Bana ve arkadaşlarıma güvenip görev verdiğiniz için teşekkür ederim” diyerek sözlerini sonlandırdı.