Siber: Bunlar değişimin ayak sesleri!

Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, “Mevcut lideri değişimin ayak seslerinin telaşı sardı. 19 Nisan’da değişim yaşanacak, ayak seslerini duyuyorum” dedi. Siber, diğer adaylarla aynı platformda tartışmaktan kaçmanın halkın demokratik hakkını hiçe saymak olduğunu dile getirdi. Büyük bir enerji ile seçim çalışmalarını yürüttüklerini kaydeden Siber, “Kazanmamıza çok az kaldı” dedi.

Siber, CTP Kızılbaş, Marmara ve Yenişehir örgütlerinin Gençlik Merkezi’nde düzenlediği etkinliğe katıldı. Siber ayrıca CTP Surlariçi Örgütü’nün açılışını da gerçekleştirdi. Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe başta CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk olmak üzere Lefkoşa bölgesi milletvekilleri ve birçok parti yetkilisi katılırken, Surlariçi Örgütü’nün açılışına Genel Başkan ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Kutlay Erk, MYK üyeleri, milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı. Etkinlikte konuşma gerçekleştiren CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, zafere ulaşmalarına çok az kaldığını vurguladı ve bazı kesimlerin bu konuda telaş içerisinde olduğunu ifade etti.

SİBER: BAŞARAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ŞEY YOK!
CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, bu inançla çalışmaları halinde başaramayacakları hiçbir şey olmadığına vurgu yaptı. Seçimi kazanacaklarına emin olduğunu belirten Siber, ülkenin ve halkın sorumluluğunu taşımanın kendisine büyük bir enerji verdiğini söyledi. Gerek Kıbrıs müzakerelerinin görüşüldüğü masada, gerekse içe yönelik birçok konuda çeşitli projeler hayata geçireceklerini kaydeden Siber, bu konuda çok deneyimli insan kaynaklarının bulunduğunu belirtti. Seçime çok az bir süre kaldığını söyleyen Siber, “Hep birlikte yüzümüz gülecek, hep birlikte kazanacağız. Bu seçim kişilerin değil hepimizin seçimidir. Bu motivasyon hepimizde olduğu sürece başaramayacağımız hiçbir şey yoktur” diye konuştu. Siber ayrıca ülkenin cumhurbaşkanının televizyon programlarında diğer adaylarla bir araya gelmekten kaçınmasını da halkın demokratik hakkını engelleme olarak niteledi. Siber şöyle konuştu:
“Bir seçilmişin 25 yıl iktidarda olması kendisine ne yazık ki böyle bir duygu yaşatabiliyor. Seçilmişler tekrar halkından oy isterken bir önceki dönemde ne yaptıklarını ve gelecekte ne yapacaklarını diğer adaylarla birlikte tartışmalıdırlar ki halkımız da kararını verirken karşılaştırma ve değerlendirme yapabilsin. İşte bu demokratik hak bir seçilmiş tarafından hiçe sayılmıştır. Bu tavır gösteriyor ki değişimin gerçekleşeceği telaşı birilerini sarmıştır ve anlatacak başarı öyküsü olmayanlar adaylarla aynı platformda bulunmaktan kaçmaktadır. Görünen o ki 19 Nisan’da değişim gerçekleşecek, kendilerini vazgeçilmez gören ve tecrübe öne sürerek makam talep edenler tarihe gömülecek” dedi.

ERK: BÜTÜN GÜCÜMÜZLE SOKAKTAYIZ
CTP Genel Sekreteri Kutlay Erk ise cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanabilmek adına bütün güçleriyle sokağa indiklerini vurguladı. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber’in büyük bir enerjiyle adayı gezdiğini ifade eden Erk, “Bu seçimi kazanacağız ve bu kaleyi alacağız” dedi. Kıbrıs’ta yaşayan tüm halklar için cumhurbaşkanlığı makamını geri almaları gerektiğine dikkat çeken Erk, CTP’li bir liderin o mevkide olmaması halinde işlerin yolunda gitmediğinin görüldüğünü söyledi. Erk, ipi göğüsleyenin Dr. Sibel Siber olacağını vurguladı.