CTP Sokakta: Eğlence engel tanımaz!

Cumhuriyetçi Türk Partisi, ‘Sokaktayız’ adı altında başlattığı etkinliklere eğlenceyi de katarak Ortopedik Özürlüler Derneği ile birlikte, “Eğlencede engel tanımıyoruz” sloganıyla Lefkoşa Ara Sokak’ta etkinlik düzenledi. Gençlik Örgütü’nün düzenlediği karaoke gecesine CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman, Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ve dernek üyeleri katıldı. Şarkıların söylendiği, dansların edildiği gecede duygusal anlar da yaşandı.

KİBRİT: BİZİM DE EĞLENCEYE VE SEVGİYE İHTİYACIMIZ VAR
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, CTP Gençlik Örgütü’ne teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Ülkemizdeki engellilerimizin de aslında bu toplum içinde var olduğunu ve toplumla birlikte gerek böylesi eğlencelerde, gerekse diğer sosyal alanlarda hep var olmak istediğimizi her zaman dile getirdik, getireceğiz. Engelli olabiliriz ama sizler gibi biz de eğlenceye ve sevgiye ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

TOMGÜSEHAN: SOSYAL POLİTİKALAR İÇİN DAHA FAZLA ÇALIŞMALIYIZ
CTP Gençlik Örgütü Başkanı Şehan Tomgüsehan ise “Biz engellilerimizi politikalarımızdaki eksikliklerle evlere hapsediyoruz” dedi. Tomgüsehan, doğru ve sosyal politikalarla engellilerin de en az engelsiz bireyler kadar eğlenebilecekleri ve tüm haklara sahip olacakları koşulları yaratmanın tüm bireylerin görevi olduğunu, bunun için daha fazla çalışmak gerektiğini ifade etti.
Gecede CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman ile eşi seçtikleri şarkıları söyleyerek eğlenceye ortak oldu.