Lefke’deki toplantıda partililere hitap eden Yorgancıoğlu, “Önemli olan Kıbrıslı Türklerin siyasal iradesinin bu ülkeyi yönetmesidir. CTP üzerine düşeni yapacaktır. Yolsuzlukların, usulsüzlüklerin, görevi kötüye kullanmanın hesabı da sorulacaktır” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu “UBP’nin gitme zamanı gelmiştir” diye konuştu.

Yorgancıoğlu, dün akşam Lefke’de partililerle buluştu. Ülkedeki siyasal ve ekonomik gelişmelerin değerlendirilmesi gündemiyle, CTP Güzelyurt İlçe Örgütü tarafından Lefke Bucak Örgütü binasında düzenlenen toplantıya partililer yoğun ilgi gösterdi.

Toplantıda katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada  “Bu hükümet, gelmiş geçmiş UBP hükümetlerinin de en kötüsüdür” diye konuşan Yorgancıoğlu, hükümete duyulan güvensizliğin ve işadamlarının raporlarına da yansıyan rüşvetle iş takip edildiği iddialarının, ekonominin gelişmesinin önündeki en ciddi engeller olduğunun altını çizdi.

Yorgancıoğlu, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın Eroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilebilmesi uğruna batırıldığını, Lefkoşa Belediyesi’nin büyük borçlanmasının yine Cumhurbaşkanlığı seçimi arifesinde olduğunu aktardı. Lefke Belediyesi’nin de Lefkoşa’dan farkı bulunmadığını dile getirdi.

Yorgancıoğlu, turizmde gelişmelerin yaşandığının doğru olduğunu ancak bu sektördeki yapılanma nedeni ile paranın dıştan geldiğini, aynı şekilde paranın dışarıya gittiğini, ülke ekonomiye hiçbir katkısının bulunmadığını anlattı.

CTP-BG Genel Başkanı Yorgancıoğlu, UBP’nin ekonomi politikaları nedeni ile orta sınıfın alım gücünün hızla düştüğünü ve toplumun çok küçük bir azınlık hariç topyekun fakirleşmekte olduğunu da vurguladı.

UBP Hükümeti tarafından yasalaşmak üzere Meclis’e önerilen, Esnaf Üst Kurul Yasası ile ülkede yurttaş olmayan herkesin her işi yapabilmesine yol açılmak istendiğini ve çalışma yaşamına çok ciddi yeni sorunlar taşınacağını da aktaran Yorgancıoğlu, UBP’nin halkın beklentilerini temsil etmediğini ve iktidarda kaldığı her bir günün Kıbrıs Türk toplumu açısından kayıp bir gün olduğunu belirtti.

Yorgancıoğlu, “UBP’nin artık gitme zamanı gelmiştir. Önemli olan Kıbrıslı Türklerin siyasal iradesinin bu ülkeyi yönetmesidir. CTP üzerine düşeni yapacaktır. Yolsuzlukların, usulsüzlüklerin, görevi kötüye kullanmanın hesabı da sorulacaktır.” dedi.  

 

CTP Basın Bürosu