Eroğlu Başkanlığındaki Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümetinin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olan Hasan…

 Eroğlu Başkanlığındaki Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümetinin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olan Hasan Taçoy, bakanlık koltuğuna oturur oturmaz şaibeli ihalelere attığı imza ile sürekli gündeme gelen bir Bakan haline gelmiştir.

 
Ercan’daki depo ihalesini kendi “adamına” vermek için tam dört kez erteleyen, ihale öncesi söz konusu şahsın apar topar vatandaş yapılmasını sağlayarak ihya ettikten sonra depo ihalesini de kendisine veren Sayın Taçoy, sadece kendisi ve bakanlığını şaibe altında bırakmakla kalmamış, tüm UBP hükümetini de aynı şaibenin altına sokmuştur.
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP-BG) iktidarda bulunduğu dönemlerde son derece şeffaf, internet üzerinden herkesin izleyebileceği kadar açık bir şekilde gerçekleşen ihalelere bile zamanında çamur atmaktan çekinmeyen Eroğlu başkanlığındaki UBP hükümetinin şimdi bu kadar bariz bir şaibe altında kalan ihaleleri hangi yüzle aklayabileceği doğrusu merak konusudur.
 
Tüm bunlar yetmezmiş gibi Sayın Taçoy’un ihaleyi “altın tabakta sunduğu” kişiyle eğlence yerlerinde içki masalarında birlikte görünmesi, bu şaibeyi kat kat artırmakta, asla etik kuralları çerçevesinde değerlendirilemeyecek bir görüntü yaratmaktadır.
Gerek etik gerekse yasa ve kurallar hiçe sayılarak gerçekleştirilen bu ihalenin bir an önce iptal edilerek, şeffaf bir ihalenin gündeme gelmesi gerekmektedir.
 
UBP hükümeti ve Sayın Taçoy bunu yapmadığı sürece şaibe altında kalmaya devam edeceklerdir
 
 
Kutlay Erk
 
CTP-BG Genel Sekreteri