Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Lefkoşa İlçe Örgütü’nden bir heyet, CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk ve CTP-BG’nin sivil toplum …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Lefkoşa İlçe Örgütü’nden bir heyet, CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk ve CTP-BG’nin sivil toplum örgütlerinden sorumlu Merkez Yönetim Kurulu üyesi Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu ile birlikte Belediye Emekçileri Sendikası’nı (BES) ziyaret ederek yeniden BES Başkanlığına getirilen Birtan Aktolga ve yeni yönetim kurulu üyelerini kutlayıp başarı dileklerini iletti. 

 
3 Kasım Salı günü gerçekleştirilen ziyarete İlçe örgütünden İlçe Başkanı Metin Karasalih ile İlçe Sekreteri Ahmet Ertaç katıldı.
 
Görüşmede özellikle Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki sorunları gündeme getiren BES heyeti, çalışanların sosyal sigorta ihtiyat sandığı yatırımlarının hala yapılmadığını, maaş ve ücretlerin ise gecikmeli olarak ödendiğini aktardı.
 
Heyetler Belediyeler Yasası hakkındaki görüşlerini de karşılıklı olarak ortaya koyarken BES, güneydeki meslek örgütleri ile olan ilişkileri konunda da CTP-BG heyetine bilgi verdi.
 
Kıbrıs sorunu ve sorunun çözümüne yönelik görüşme süreci konularını da ele alan CTP-BG ve BES heyetleri, bu konuda görüş birliği içerisinde olduklarını kaydederek, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik olarak sürdürdüğü çabaları desteklediklerini vurguladılar.