Genel Başkan Ferdi Sabit Soyer Başkanlığındaki Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) …

 Genel Başkan Ferdi Sabit Soyer Başkanlığındaki Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) heyeti, dün meydana gelen heyelan ve sel baskını nedeniyle afet bölgesi haline gelen Değirmenlik köyüne giderek Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal ve evleri zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

 
Soyer’e CTP-BG Örgütlenme Sekreteri Eşref vaiz, CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı metin Karasalih ve ilçe örgütü yetkilileri eşlik etti.
 
CTP-BG heyetine bölgede birçok su ve çamur içerisinde kalmasına karşın sel felaketinin ucuz atlatıldığını ifade eden değirmenlik Belediye Başkanı Işısal, CTP-BG Genel Başkanı ve yetkililerine yapılan kurtarma ve temizlik çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.  Yapılan görüşmede benzeri şiddette bir yağışın tekrarlaması durumunda yeni bir sel felaketinin yaşanmaması için ne gibi tedbirler alınmasına yönelik olarak CTP-BG heyeti ile belediye yetkilileri ararsında görüş alış verişinde bulunuldu.
 
CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer de Değirmenlik Belediyesi’nin halkın yaralarını sarma konusunda girişken olduğunu; halkın yanında olduğunu memnuniyetle gözlemlediklerini kaydederek halk yayarına çalışmaların başarıyla devamını diledi.