CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu dün İş Adamları Derneği (İŞAD)’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Fellahoğlu iş dünyasının saygın kişileriyle birlikte olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek kendisini kabul eden dernek yöneticilerine teşekkürlerini sundu.

Ülkede çok ciddi bir ekonomik daralmanın yaşandığını vurgulayan Fellahoğlu, son iki dönemki kötü yönetimden dolayı ekonomik akıldan uzak yönetilen ülkenin başkenti Lefkoşa’nın çok kötü durumlara düşürüldüğünü belirtti.

BAŞKENT POPÜLİZM KURBANI OLDU

Belediyenin ekonomik yapısının dışında aşırı istihdamlar yapıldığının ve öngörüden uzak borçlanmaya gidildiğinin altını çizen Fellahoğlu, günün sonunda başkent Lefkoşa ve Lefkoşalının popülizm kurbanı olduğunu vurguladı. Bu popülist yönetimin hesapsız, kitapsız uygulamaları sonucunda işçilerin maaşlarını alamadığını ve bu yüzden greve gittiklerini anlatan Fellahoğlu, Lefkoşalının çöp içerisinde salgın hastalık tehlikesiyle yaşatıldığını unutmadıklarını söyledi. Yaşananlardan dolayı belediye başkanının istifa ederek gemiyi terk ettiğini söyleyen Fellahoğlu, şimdi 14 aylık bir süre için seçime gidildiğini belirtti.

“KENDİME GÜVENİYORUM ÇÜNKÜ…”

CTP-BG olarak yerel yönetimlerdeki bilgi birikimleriyle Lefkoşa’nın sorunlarını çözmede çok iddialı olduklarına dikkat çeken Fellahoğlu, bu ziyaretin amacının seçimden sonrası için iş dünyasının görüş ve önerilerini almak olduğunu sözlerine ekledi.

LTB’nin kötü yönetilmekten dolayı batmış bir işletme olduğunu ifade eden Fellahoğlu, kendilerinin belediyeyi iyi bir işletmecilikle yeniden yapılandıracaklarını, bunu yaparken de her kesimin bilgi ve önerisini önemsediklerini belirtti. CTP-BG olarak Lefkoşa’nın yaşadığı bu kötü kaderi ters yüz etmek ve hak ettiği yaşam standardını Lefkoşalıya kazandırmak için yola çıktıklarını söyleyen Fellahoğlu, bu konuda kendilerine güvendiklerini ifade etti.

ŞADİ: HEPİMİZ AYNI GEMİDE YOLCUYUZ

İş Adamları Derneği Başkanı Metin Şadi ise ziyarette yaptığı konuşmada CTP-BG heyetini ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyerek her iki kesimin de ortak kaderi paylaştığını ve ayni gemide yolcu olduğunu sözlerine ekledi. İş Adamları Derneği olarak iki konu üzerinde yoğunlaştıklarını söyleyen Şadi, LTB’nin içerisine düşürüldüğü ve gelecekte olmasını arzuladığımız durum ile ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik durum olduğunu belirtti.

Geçmiş dönemlerde dernek olarak LTB’nin sürdürülemez bir durumda olduğu konusunda ciddi uyarılar yaptıklarını hatırlatan Şadi, kendilerinin arzusunun temiz, tertipli ve arındırılmış bir Lefkoşa olduğunun altını çizdi.