CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nden halkın kurumlarını yabancı sermayeye peşkeş çeken UBP hükümetine karşı ilginç eylem

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi dün (27 Ocak 2012) akşamüzeri Lefkoşa’daki Dereboyu’nda bir eylem düzenledi ve taşıdıkları pankart ve dağıttıkları bildirilerle “işportacı” diye seslendikleri UBP hükümetini istifaya davet etti.
CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi Başkanı Turgut Çalıcı,  örgüt adına yaptığı açıklamada “biz CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa ilçesi olarak, Ulusal Birlik Partisi’nin, 2009 erken seçimlerinde halka verdiği sözlerin tam tersini yaptığını düşünüyor ve bu eylemi yapıp, Ulusal Birlik Partisi’ni istifaya çağırıyor ve onlara “işportacı” diye sesleniyoruz.  Koyuyoruz, çünkü halkın malı olan bütün kurum ve kitleri “işportacı” gibi satıyor, peşkeş çekiyorlar.
 Ulusal Birlik Partisi bilmelidir ki halkın malı halkındır ve bu asla değişemez. Ana muhalefet partisi olarak “işportacı” Ulusal Birlik Partisi’ni istifaya çağırıyoruz, çünkü meclis “Pazar yeri” değildir” dedi.

CTP Basın Bürosu