Son dönemde ülke gündemini ortada dönen rezillikleriyle meşgul eden UBP kurultayı, kaldırıldığında altından haşereler çıkan bir halı gibi tüm toplumu hayretler içerisinde bırakmaktadır.

UBP kurultayı vesilesiyle ortaya çıkan kin ve nefret, UBP kurmaylarının birbirlerinin kirli çamaşırlarını ortaya sermesine sebebiyet vermiştir. Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun eski Müsteşarı ve aynı zamanda Kamu Hizmeti Komisyonu Üyesi Mustafa Tanju Tokay, son derece tehlikeli bir çemberin merkez halkası konumundadır. Cumhurbaşkanı Eroğlu, neredeyse son yirmi yılda hiç yanından ayırmadığı Tokay, konusunda kamuoyuna açıklama yapmak zorundadır. Cumhurbaşkanı Eroğlu siyasi kariyeri boyunca temel metot olarak belirlediği “Sin da gulle geçsin” yaklaşımını bu kez sergileyemeyecektir. Cumhurbaşkanı Eroğlu ya bu yapılanlara bir açıklama getirmeli ya da yarın değil, bugün mesai bitimine kadar istifa etmelidir!

                Kamu Hizmeti Komisyonu üyesi Mustafa Tanju Tokay ve Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Hüseyin Emirkanı’nın görev yaptığı dönem içerisinde yapılan tüm Kamu Komisyonu faaliyetleri şaibeli duruma düşmüştür. Bu iki ismin müdahil olduğu tüm işlemler, sınavlar ve kararların iptal edilmesi, temiz siyasetin ve kamu vicdanının bir gereğidir. Ulusal Birlik Partisi’nin yeniden hükümete geldiği günden beridir ülkede yarattığı ahlaki erozyon artık bardağı taşırmıştır. UBP sahtekarlıkta, partizanlıkta, yalancılıkta kendi rekorlarını bile egale etmiştir. Yapılması gereken açıktır. Gerek Sayın Eroğlu, gerek Sayın Küçük gerekse Sayın Kaşif ve tüm batağa bulaşmış UBP temsilcileri derhal istifa etmeli ve artık kendilerine siyaset dışında başka uğraşlar edinmelidirler.

                Bu kadar rezilliğin içerisinde, maalesef medya kurumları da bu kirlenmeden nasbini almış durumdadır. Artık Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve tüm Bakanlıklar, Kamu Komisyonu makamları çok ciddi bir ağır yük altındadır. Bu makamların bugün saygınlığını tartıştıran herkes derhal istifa etmelidir.  CTP- Gençlik Örgütü olarak ülkemizde yıllardan beri faaliyet gösteren tüm derin mekanizmaların deşifre edilmesini beklemekteyiz. Karanlık ilişkilerin gün yüzüne çıkarılması polis ve savcılığın görevidir ve bunun takipçisi olacağız. CTP bu memleketi manipülasyonla, hileyle sahtekarlıkla yönetmek isteyenlere pabuç bırakmayacaktır. Bu konuda haksızlığa uğradığına inanan tüm gençleri ve ailelerini ortak mücadeleye davet eder, destekçileri olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

 

CTP Gençlik Örgütü

28.09.2012