İşçi Partisi’nin bu yıl Brighton’da gerçekleşen yıllık konferansına katılmak amacıyla İngiltere’de bulunan …

 İşçi Partisi’nin bu yıl Brighton’da gerçekleşen yıllık konferansına katılmak amacıyla İngiltere’de bulunan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ve beraberindeki CTP-BG heyeti, temasları çerçevesinde İngiltere’nin Avrupa Bakanı Barones Glenys Kinnock ile görüştü.

 
İşçi Partisi Genel Sekreteri Ray Collins’in davetiyle İngiltere’nin Brighton kentinde düzenlenen yıllık konferans çalışmalarına katılan CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Genel Sekreter Kutlay Erk ve Mali Sekreter Ahmet Barçın gerçekleştirdikleri temaslar çerçevesinde dün Kıbrıs saati ile 14:00’te Glenys Kinnock’la bir araya geldi. Bir saate yakın süren görüşme sıcak bir atmosferde gerçekleşti.
 
Kıbrıs Sorunu ekseninde gerçekleşen görüşmede CTP – BG’nin konu hakkındaki görüşlerini detaylı bir şekilde Barones Kinnock’a aktarma fırsatı bulduklarını açıklayan Soyer, İngiliz Bakanın konuyu yakından takip ettiğini kaydetti.
 
CTP–BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ve beraberindekiler bu akşam (1 Ekim, 2009 Perşembe) Kıbrıs’a dönecek. Ardından Genel Başkan Ferdi Sabit Soyer ile Ahmet Barçın, AKP 3. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere yarın saat 12:00’de Ankara’ya gidecek.