Soyer: Geleceğin öncüleriyiz…CTP-BG’nin yeni döneme çok daha donanımlı bir …

 Soyer: Geleceğin öncüleriyiz

 
CTP-BG’nin yeni döneme çok daha donanımlı bir şekilde güçlenerek hazırlandığını vurgulayan CTP-BG Genel Başkanı Soyer, “Devamlı değişime ayak uyduran gençleşen CTP-BG kadroları, geleceğin de öncüleri olacak” dedi.
 
Derviş Eroğlu’nun geçtiğimiz gün Hatay’da bir toplantıdaki konuşmasında  ”dünya bizi rahat bırakmıyor” diye şikâyet ettiğine dikkat çeken Soyer, “Tam tersi, dünyayı bırakmaması gereken Kıbrıs Türk halkıdır. CTP-BG, dünya ile Kıbrıslı Türklerin kucaklaşması için çalışıyor. Kıbrıslı Türkler bunu fazlasıyla hak ediyor” şeklinde konuştu
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP-BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, partinin devamlı değişime ayak uyduran gençleşen kadrolara sahip olduğunu ve geleceğin öncülerinin de CTP-BG’lerin kadroları olacağını söyledi. Soyer, “Biz içimizdeki insan sevgisiyle her zaman için toplumu kucaklıyoruz” dedi.
 
CTP-BG’nin, yerel yönetimlerde uygulamayı planladığı çağdaş hizmetler ve yeni düzenlemeler “CTP-BG Örgütlenme, Yerel Yönetimler ve Parti Vizyon Toplantısı”nda tartışıldı. Toplantı, dün (12 Ekim Pazartesi) akşam YDÜ Kütüphanesi Salon 4’te, 19.30-21.00 saatleri arasına büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti. CTP-BG’nin kuruluşundan bu yana verdiği öncü mücadeleyi anlatan “Gelenek, Gelecek ve Bugün” temalı kısa filmi takip eden yerel yönetimlerle ilgili filmin ardından açılış konuşmasını yapan CTP-BG Örgütlenme Sekreteri Eşref Vaiz katılımcılara toplantının içerik ve amacıyla ilgili bilgi verdi.
 
 
KUNTAY: ÇITAYI YÜKSELTECEĞİZ
 
Vaiz’den sonra söz alan CTP-BG’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu MYK üyesi Hakan Kuntay, partinin yerel yönetimlerle ilgili vizyonuna yönelik bir sunumda bulundu. Kuntay dikkat ve ilgiyle izlenen sunumunda katılımcıları, partinin gelecekte yerel yönetimlerde uygulamayı planladığı çağdaş hizmetler ve yeni düzenlemeler hakkında bilgilendirdi. CTP-BG’li yerel yönetimlerin 2006 yerel seçimlerinden bugüne kadar geçen sürede Mağusa, Girne, Gönyeli, Değirmenlik, Dikmen, Yeni Boğaziçi, Alayköy ve Akıncılar’da halkın yüzde 45’ini oluşturan nüfusa verdiği hizmetlerle ilgili bilgi veren Kuntay, bu hizmetlerden, daha da gelişmiş ve yaygın olarak diğer belediyelerdeki yurttaşların da yararlanması için, önümüzdeki seçimlerde,  yerel yönetimlere yönelik çıtanın çok daha yüksek tutulacağını vurguladı.
 
 
ERK: ÜLKENİN GERİYE GÖTÜRÜLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ
 
Kuntay’ın konuşmasının ardından CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk katılımcılara hitap etti. Partinin hatalardan ders çıkarıp toplumun öncüsü olarak çözüm ve demokrasi yolundaki ilerlemesini kararlılıkla sürdüreceğinin altını çizen CTP-BG Genel Sekreteri, “bu bağlamda dünyayla kucaklaşmaya hazır olmalıyız” diye konuştu. Derviş Eroğlu başkanlığındaki UBP hükümetinin baskıcı ve anti-demokratik uygulamalarına dikkat çekerek örnekler veren Erk, CTP-BG’nin bu uygulamaların ülkeyi geriye, karanlık günlere götürmesine asla izin vermeyeceğini vurguladı. Erk, bu uğurdaki mücadelenin güçlenerek devam edeceğini dayanışma içerisinde toplumun tüm kesimleriyle ortak verileceği söyledi ve konuşmasını coşkuyla alkışlanan “Bu mücadelenin dünya ile randevusu var, bunu sağlamak için elbirliği ile çalışılacağız” ifadeleriyle noktaladı.
SOYER: DÜNYADAN ŞİKÂYET EDENLER DÜNYAYA YABANCI OLANLARDIR
Erk’in konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer geldi. 
 
Alkışlar arasında başladığı konuşması sık sık coşkulu tezahüratlarla kesilen Soyer, Eroğlu başkanlığındaki UBP hükümetinin göreve başlar başlamaz toplumun her kesimsine eski karanlık günleri yeniden yaşatmaya başladığını vurguladı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Hatay ilinde bir toplantıdaki konuşmasında “dünya bizi rahat bırakmıyor” diye şikâyet ettiğini anımsatan CTP-BG Genel Başkanı, “Oysa dünyayı bırakmaması gereken Kıbrıs Türk halkıdır. Dünyadan şikâyetçi olanlar, dünyaya yabancı olanlardır. CTP-BG, dünya ve Kıbrıslı Türklerin kucaklaşması için çaba göstermekte mücadele vermektedir. 
 
Kıbrıslı Türkler, bunu fazlasıyla hak ediyorlar. Bu şikâyeti ancak statükoyu korumak isteyenler ve dünyanın demokratik, insani, evrensel değerlerine yabancı olanlar yapar. Bizi, 2003 öncesinde olduğu gibi kapalı kapılar arkasında, baskı ile yönetmek isteyenler dünyanın ilgisinden şikâyetçi olabilir” dedi.
 
Yapılan çalışmalarla ilgili toplantıya katılanlara bilgi aktaran Soyer, CTP-BG’nin bu çalışmalarla yeni döneme çok daha donanımlı ve güçlü bir şekilde hazırlandığını vurguladı. Soyer, konuşmasında partinin devamlı değişime ayak uyduran gençleşen kadrolara sahip olduğunun altını çizerek, “Geleceğin öncüleri de CTP-BG kadroları olacak. Biz, içimizdeki insana olan sevgi ile toplumu kucaklamaya hazırlanıyoruz” şeklinde konuştu. Soyer konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “bizler, gelenekten aldığımız güçle, geleceğe hep umutla baktık, geleceğin öncüleri olmaya bugün de devam edeceğiz. Halkımıza en iyiyi en güzeli vermek için hep birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız”. 
 
Soyer’in alkışlar arasında kürsüden inmesinin ardından toplantı partililerin “gelenek de gelecek de bugün de CTP-BG” şeklindeki sloganlarıyla sonlandı.