Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi’nden İlçe Başkanı Metin Karasalih, CTP-BG Kadın Kolları Lefkoşa…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi’nden İlçe Başkanı Metin Karasalih, CTP-BG Kadın Kolları Lefkoşa İlçesi Başkanı Şadan Karşılı, CTP-BG Lefkoşa milletvekilleri Özkan Yorgancıoğlu, Kadri Fellahoğlu ve CTP-BG Lefkoşa İlçesi Sekreteri Ahmet Ertaç’tan oluşan bir heyet, 9 Ekim Cuma günü Lefkoşa’daki S.O.S Çocuk Köyü’nü ziyaret etti.

 
 CTP-BG Lefkoşa heyeti burada S.O.S Çocuk Köyü Müdürü Ahmet Akarsu ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Seder Ertaç’la görüştü.
 
CTP-BG Lefkoşa İlçesi heyetine S.O.S’in tarihçesiyle ilgili bilgi aktaran Köy Müdürü Ahmet Akarsu, S.O.S Çocuk Köyü’nün sorunlarını da dile getirerek hükümetlerin ilgisizliklerinden yakındı. Kurumun en büyük sorununun maddi sorunlar olduğunu  kaydeden Akarsu, devletin giderlerin yaklaşık %11’ini karşıladığını ancak bunun yetersiz olduğunu ifade etti.
 
Akarsu,  67 çalışanı bulunan S.O.S çocuk köyünün yıllık bütçesinin 4 milyon TL olduğunu kaydetti ve devletin yurtları kapatıp çocukları S.O.S’e aktardığını anımsatarak, bağışlarla ayakta duran S.O.S’in  yalnız elektriğe ayda ortalama 12 bin TL ödediklerini; bir takım yasal düzenlemelerle  S.O.S daha iyi hizmetler verebileceğini belirtti.
 
CTP-BG Lefkoşa İlçesi heyeti ise S.O.S’in toplumdaki önemine ve verdiği hizmetin paha biçilemez olduğuna işaret ederek sorunların hükümet gündemine getirilip ısrarla takip edilmesi halinde çözülemeyecek sorunlar olmadığını vurguladı.
CTP-BG Lefkoşa İlçesi heyeti daha sonra Müdür Ahmet Akarsu eşliğinde S.O.S Çocuk köyünü gezerek incelemelerde bulundu.