Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa ilçesi, …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa ilçesi, sivil toplum örgütlerine yönelik ziyaretlerini bugün de (24 Ağustos Pazartesi) sürdürdü.

 
CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih, İlçe sekreteri Ahmet Ertaç, CTP-BG Lefkoşa milletvekilleri Özkan Yorgancıoğlu ile Kadri Fellahoğlu’ndan oluşan CTP-BG Lefkoşa İlçesi heyeti bu sabah Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneğini ziyaret etti.
 
Samimi bir hava içerisinde geçen ziyarette konuşan CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih, adada iki toplum arasında yaşanan acıların bir daha tekrarlanmaması için Kıbrıs’taki barış ve çözüme yönelik çabaları daha da ileriye götürmenin önemine işaret etti. Kıbrıs sorununun her iki toplumun hassasiyetlerini de göz önünde bulunduracak bir çözüme ulaşılması yönünde cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın sürdürdüğü görüşme sürecine CTP-BG’nin desteğinin tam olduğunu da kaydeden Karasalih, özellikle şehit ailelerinin yakından bildiği bu acıyı addaki başka insanların bir daha yaşamaması için çözümü desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.
 
Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Ertan Ersan da konuşmasında, görüşmelerde elinin daha da güçlenmesi için dernek olarak, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı desteklediklerini kaydederek, “adada bir kere daha şehitler olmaması annelerin gözyaşlarının akmaması, çocukların yetim, eşlerin dul kalmaması ve geçmişte yaşananların tekrar yaşanmaması için çözüm şarttır” dedi.