Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi bölge köylerine ziyaretler başlattı.

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi bölge köylerine ziyaretler başlattı.

 
CTP-BG Lefkoşa İlçesinden bir heyet 8 Eylül Salı günü CTP-BG Genel Başkanı’nın katılımıyla CTP-BG Lefkoşa İlçe Örgütü Yönetim Kurulu üyeleri ve CTP-BG Lefkoşa Milletvekilleri Dr. Mustafa Yektaoğlu, Özkan Yorgancıoğlu, Kadri Fellahoğlu ve Dr. Sibel Siber’den oluşan heyet Yılmazköy’ü ziyaret etti.
 
Ziyarette Yılmazköylülere hitap eden CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Eroğlu’nun CTP-BG’ye yönelik asılsız suçlamalarına değindi. Soyer, kendisi ve CTP-BG/ÖRP koalisyonundaki CTP’li bakanların Eroğlu ve Eroğlu’nun asılsız iddia ve hakaretlerini yayın yoluyla duyuran BRT yöneticileri aleyhinde açtıkları dava ile ilgili bilgi verdi. 
Eroğlu’nun geçtiğimiz gün “100 günde %100 icraat” başlığıyla gerçekleştirdiği basın toplantısına da değinen Soyer, aynı senaryoların bu toplantıda da tekrarlandığını, olmayan “icraatlarla” ilgili gerçek dışı beyanlarda bulunulduğunu kaydetti.
 
Kıbrıs konusundaki gelişmelere de değinen Soyer, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın bu süreçte desteklenmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.