Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesinden bir heyetleri sivil toplum örgütlerini …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesinden bir heyetleri sivil toplum örgütlerini ziyaretlerini sürdürüyor. İlçe heyeti 19 Ekim Pazartesi ve 20 Ekim Salı günleri sırasıyla Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı ile Thalasaemia Derneği’ni ziyaret etti. 

 
İlk ziyarette İlçe Başkanı Metin Karasalih, İlçe Sekreteri Ahmet Ertaç, İlçe Kadın Kolları Başkanı Şadan Karşılı, İlçe Yönetim Kurulu üyesi Gönül Bahçeci ve Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu; Salı günkü ziyarete CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih, Lefkoşa milletvekilleri Özkan Yorgancıoğlu ile Kadri Fellahoğlu ve İlçe Sekreteri Ahmet Ertaç yer aldı.
 
Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’nı ziyarette Vakıf Başkanı Nuket Gündüz CTP-BG heyetini Vakfın çalışmaları konusunda bilgilendirdi. Vakfın eğitim ve sportif alanlarda çocuklara yönelik eğitsel faaliyetlerde de bulunulduğunu,  vakfın faaliyetlerinin ise Martı adlı dergi ile duyurulduğunu anlattı.
 
Güney Kıbrıs’taki bir vakıfla ilik havuzuna ilik aktarmakta olduklarını da belirten Gündüz, halen son dönemine gelen hastalara bakım yeri yapmaya çalıştıklarını belirtti.
CTP-BG Lefkoşa İlçesinden heyeti 20 Ekim Salı gün ise Thalasaemia Derneğini ziyaret etti. 
 
Görüşmede Thalasaemia Derneği Başkanı Şöhret Özsayar CTP-BG Lefkoşa İlçe Örgütü heyetine dernek ile ilgili bilgi verdi. Dernek yönetim kurulu üyeleri ise CTP-BG’nin iktidarda olduğu dönemde yeterli devlet katkısı aldıklarını; CTP-BG ile çok şeyler başardıklarını belirttiler. Ayrıca CTP-BG döneminde yataklı tedavi kurumlarının günümüz koşullarına uygun hale getirildiğini, yasa yapılırken tüm sağlık çalışanlarının göz önünde bulundurulduğunu ifade ettiler.
 
Samimi havada gerçekleşen her iki ziyarette söz alan CTP-BG Lefkoşa İlçesi heyet üyeleri ise sivil toplum örgütleri ve kurumlarla daha yakın ilişkiler içerisinde olarak sorun ve talepleri ile ilgilenebilmek amacıyla gerçekleştirdikleri bu tür ziyaretlerin yaygınlaşarak devam edeceğini kaydettiler.