Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi, CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer’in…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi, CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer’in de katılımıyla 16 Eylül Çarşamba akşamı  Hamitköy’ü ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.

 
Hamitköylülerin büyük ilgi gösterdiği ziyarette konuşan CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs sorununa yönelik görüşme süreci ile ilgili bilgi vererek, sürecin son derece önemli bir aşamadan geçmekte olduğuna işaret etti.
 
Kıbrıs Türk tarafının bu süreçteki tutarlı tavırları sonucunda, uluslararası platform nezdinde geçmişte mümkün olmayan itibar ve saygınlık kazandığını ifade eden Soyer, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yaşanan sürecin Kıbrıs Türk tarafına kazandırdığı bu itibarın göz önüne alınarak Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerden başarılı çıkması için çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Ülkedeki ekonomik ve sosyal konulara da değinen CTP-BG genel Başkanı, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) iktidara geliş sürecinde temiz yürekli insanları, gözlerinin içine baka baka kandırdığını bunun sonucunu ise bir ‘başarı’ olarak gördüğüne işaret etti. Soyer, bu görüşüyle ilgili örnekler de verdi.