Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Gençlik Örgütü İskele İlçesi geçtiğimiz hafta sonu, Yenierenköy…

 Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler  (CTP-BG) Gençlik Örgütü İskele İlçesi geçtiğimiz hafta sonu, Yenierenköy – Dipkarpaz arasındaki sahilde her yıl geleneksel olarak düzenlediği “III. Geleneksel Olta ile Balık Avlama Yarışmasını” gerçekleştirdi.

 
16 Ağustos 2009 sabah saat 5.00’de başlayan yarışmaya adanın çeşitli yerlerinden toplam 18 takım katıldı. Saat 11.00’de tamamlanan yarışma sonucunda tartıda dereceye girenlere takımlara I., II. ve III’üncülük kupaları verilirken en büyük balık tutana ve sayıca en fazla balık tutana da kupa ve olta hediye edildi.
 
Yarışma sonucunda birinci gelen Ergenç Boyacı ile Osman Ondal’ın takımlarına birincilik kupasını CTP İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim, ikinci gelen Firuz Aykan ile Mehmet Hafız’ın takımına CTP-BG Gençlik Örgütü Genel Sekreteri Ömer Naşit, üçüncü gelen İbrahim Azizoğlu ile İrfan Güneysoy’un takımlarına ise CTP-BG Gençlik Örgütü İskele İlçe Başkanı Fide Kürşat kupalarını verdi. 
 
Yarışmada birinci olan Ergenç Boyacı ile Osman Ondal’ın takımı aynı zamanda En Çok Balık Tutan ödülünü de kazandı. 
 
Kani İldeniz ise En Büyük Balık Tutan ödülünü kazandı. En Çok Balık Tutan takıma Ödülünü Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler eski müdürü Ahmet Muratoğlu verirken, En Büyük Balık Tutan Ödülünü ise İskele eski Kaymakamı Ahmet Musaoğulları verdi.