Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) ve AKEL Lefkoşa ilçeleri, geçtiğimiz hafta başlattıkları…

 Yakınlaşma için sosyal faaliyetler düzenlenecek… AKEL çözüme katkı koymak için bölgelerde seminerler düzenlemeye başladı

 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) ve AKEL Lefkoşa ilçeleri, geçtiğimiz hafta başlattıkları görüşmelere dün (16 Ekim Cuma) bu kez AKEL Lefkoşa ilçesinin Güney Lefkoşa’daki ilçe merkezindeki toplantıyla devam ettiler. 
 
AKEL’i ziyaret eden CTP-BG Lefkoşa İlçesi heyetinde CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih, İlçe Sekreteri Ahmet Ertaç, CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Özkan Yorgancıoğlu, İlçe Yönetim Kurulu Hüseyin Devaşan, Parti Meclisi üyeleri Şenay ve Hasan Ekingen yer aldı. AKEL İlçe Merkezinde yaklaşık iki saat samimi bir atmosferde devam eden toplantıda heyetler de parti tabanları ve halkların birbirlerini daha yakından tanıyıp yakınlaşması için çözüme ve barışa giden süreçte neler yapılabileceğini liderlere nasıl katkı koyabileceklerini tartıştılar. AKEL Heyeti çeşitli bölgelerde parti üyelerine ve halka açık olarak çözüme katkı koymayı amaçlayan seminerler başlattıklarını belirterek, sürecin gerisinde kalmamaya gayret göstereceklerini dile getirdiler.
 
Yakınlaşmanın ve iki halkın birbirlerini daha iyi tanıyabilmesine katkı koymak için sosyal faaliyetler düzenlenmesinin gerekliliği üzerinde görüş birliğine varan heyetler, bu konuya aralarında komite oluşturarak çalışmaları hemen başlama kararı aldılar.
 
CTP-BG İlçe Sekreteri Ahmet Ertaç, İlçe Yönetim K Üyesi Hüseyin Devaşan, Parti Meclisi üyeleri Şenay ve Hasan Ekingen’den oluşan çalışma Komitesi birlikte yenen öğle yemeğinden sonra AKEL çalışma Komitesi ile tekrar bir araya gelerek yapacakları faaliyetlerin çerçevesini ve ana başlıklarını belirlediler. On beş ana başlıkta belirlenen faaliyetlerin iki ana başlığı üzerinde çalışma başlatmaya karar verildi.
 
Çalışma Komiteleri 21 Ekim 2009 Çarşamba günü saat 17:00’de yeniden bir araya gelecek.