Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP–BG) Güzelyurt ilçe yöneticileri, bölgedeki sivil toplum örgütlerine…

 Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP–BG) Güzelyurt ilçe yöneticileri, bölgedeki sivil toplum örgütlerine başlattıkları ziyaretleri sürdürüyor.

 
CTP-BG Güzelyurt ilçesinden bir heyet dün (13 Ağustos 2009 Perşembe) Güzelyurt Amatör Sanatçılar Derneği’ni (GASAD)ziyaret etti. Heyette ilçe yöneticileri yanında bölge milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ve Mehmet Çağlar yer aldı.
 
Ziyarette bir konuşma yapan GASAD Başkanı Faik Arçay, CTP heyetinin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 
GASAD’ın 1984’ten beri çok zor koşullardan geçerek bu günlere geldiğini, amaçlarının ülke gençliğine sahip çıkmak, ülkemizdeki kültür ve sanatın gelişimine katkı koymak olduğunu ifade eden Arçay, devletin  kültür – sanat derneklerine eşit davranmasını ve yurt dışı etkinliklerde kendilerine de yer vermesini istedi.
 
CTP-BG heyeti adına bir konuşma yapan İlçe başkanı Vasfi Candan ise geçmişte GASAD’ın dört yıl başkanlığını yapmış birisi olarak GASAD’ın sorunlarını iyi bildiğini, CTP’nin her zaman kültür ve sanata önem verdiğini ifade ederek GASAD’a her koşulda destek olmaya devam edeceklerini söyledi ve GASAD’ın etkinliklerinin başarılı bir şekilde sürmesi nedeni ile GASAD yöneticilerini tebrik etti.