CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk 1 Elül Barış Günü’nde barışa gönül vermiş tüm insanlarımızı İnönü Meydanı’nda buluşmaya çağırdı.

 CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk 1 Elül Barış Günü’nde barışa gönül vermiş tüm insanlarımızı İnönü Meydanı’nda buluşmaya çağırdı.

 
Kutlay Erk 1 Eylül nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi:
 
 
Kıbrıs’ın son yarım yüzyılında barışa hasret yaşayanlar olarak, son elli yılda ölümler ve göçler, kan ve gözyaşı, acı ve hasretle yaşayanlar olarak Kıbrıs’ta sürdürülebilir barış Kıbrıs’ta yaşayan herkes için artık özlemin de ötesinde görev olmuştur.
 
 Adaya barış gelmesi için uzun ve büyük bir mücadele veren Kıbrıslı Türkler ve onların bu mücadeledeki öncü partisi CTP-BG, yeniden kutlanacak olan 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, tüm dünyaya Kıbrıs’ta ve dünyada barış için yılmadan ve yorulmadan ve yıkılmadan mücadelesini sürdüreceğini duyurmak istiyoruz.
 
Kıbrıs’ta kabul edilemez ve sürdürülemez statükoyu, Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların birlikte var olacağı ve barış ve refah içinde yaşayacağı yeni bir yapı kurmak için iki liderin sürdürdüğü görüşmeleri destekliyor ve görüşmelerinin birinci aşamasını başarı ile tamamlayıp ikinci aşamaya devam kararlılığından dolayı da onları kutluyoruz.
 
 Barış Derneği öncülüğünde ve İnönü Meydanında yapılacak olan 1 Eylül Barış Günü’nü mitingine, CTP-BG olarak tüm gücümüzle katılıp, barış mücadelesini yıllardır birlikte verdiğimiz sivil toplum örgütlerimizle bu mücadeledeki kararlılığımızı ve dayanışmamızı ve Kıbrıs’ta barışın engellenemeyeceğini tüm dünyaya yeniden duyuracağız.
 
CTP-BG olarak siyasi vizyonumuzun ve misyonumuzun odağında, Kıbrıs’ın birleştirilmesi ve Kıbrıslı Türklerle Kıbrıslı Rumların siyasi eşit ortaklar olarak federal bir Kıbrıs’ta barış ve ekonomik refah içinde yaşaması olduğunu ve bunu başarana kadar da bu vizyon ve misyonumuzu değiştirmeyeceğimizi bu önemli günde Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların kamu oyuna duyururuz.
 
1 Eylül’de, Haydi İnönü Meydanı’na…”