Sümer Aygın: Okullara ve eğitime destek vermeye devam edeceğiz

Girne Belediye Başkanı ve CTP-BG Girne Belediye Başkan adayı Sümer Aygın ile belediye meclis üyesi adayları, yerel seçimler kapsamında sürdürdüğü ziyaretlerine bugün Anafartalar Lisesi’nde devam etti. Ziyarette konuşan Başkan Aygın, bu sene eğitime ayrılan mali kaynağın en iyi şekilde değerlendirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını, eğitime desteklerinin her zaman devam edeceğini belirtti.

Aygın, “Geçtiğimiz yıllarda da birçok okulumuzun boya, badana gibi ihtiyacını karşıladık. Boya ve bakımın yanında çok farklı ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Okullarımızın ihtiyacına göre araç gereçten çeşitli malzeme yardımına, spor alanları yapımından çevre düzenlemesine kadar imkânlarımız ölçüsünde öğrencilerimizin eğitim kalitesinin artması ve sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmesi için gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Bundan sonra da imkânlarımız doğrultusunda okullara ve eğitime desteğimiz devam edecek” dedi.
Bir süre okul müdürü ve öğretmenlerle sohbet eden Aygın ve meclis üyeleri, hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgiler verdiler.