Gazimağusa 22. Çocuk Festivali’nde: Gökyüzü uçurtmalarla renklendi

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 22’ncisi düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali’nde 9. Uçurtma Şöleni yapıldı. Festivalin renkli etkinliklerden biri olan Uçurtma Şöleni, Glapsides Plajı’nda dün saat 17.30’da gerçekleştirildi. Aileleriyle birlikte Glapsides Plajı’na gelen yüzlerce çocuk, gökyüzüyle buluşturduğu rengârenk uçurtmalarıyla eğlenceli bir gün geçirdi.

KAYALP: HEM ÇOCUKLAR EĞLENDİ HEM BÜYÜKLER
Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, etkinlikte yaptığı açıklamada, yarışmaların yapıldığı 22. Gazimağusa Çocuk Festivali’nde eğlenceli etkinlikler de yapıldığını, Uçurtma Şöleni’nde hem çocukların eğlendiğini hem de büyüklerin nostalji yaşadığını söyledi. Kayalp, katılımın oldukça fazla olduğunu, Gazimağusalıların çocuklarıyla birlikte eğlenceli ve mutlu bir gün geçirmelerinin kendilerini de mutlu ettiğini söyledi.

BEYKÖYLÜ: 2 HAZİRAN’DA ÇOCUKLARIMIZA SÜRPRİZLERİMİZ OLACAK
Mağusa Kültür Başkanı Esen Beyköylü de konuşmasında, çocukların yeteneklerini geliştiren etkinlikler düzenlediklerini, festival kapsamında Uçurtma Şöleni etkinliğinin son derece renkli bir şekilde yapıldığını, havanın rüzgarlı olmasıyla gökyüzünün uçurtmalarla süslendiğini söyledi. Gazimağusa Belediye Başkanı’na teşekkür eden Esen Beyköylü, Dünya Çocuk Günü’nün kutlanacağı 2 Haziran günü Namık Kemal Meydanı’nda gösterilerin yapılacağı, çocuklar için büyük sürprizler hazırladıklarını söyledi.

MEYDAN COŞACAK
Festival kapsamında, 31 Mayıs Cumartesi günü 15.00’da Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde 14. Dans Buluşması ve 2 Haziran Pazartesi günü 17.30’da Namık Kemal Lisesi önünden festival korteji hareket ederek, meydanda gösteriler yapılacak.