CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nin gerçekleştirdiği “Gençlik coşkuyla ilerliyor” eylemi şölene dönüştü…

 CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nin gerçekleştirdiği  “Gençlik coşkuyla ilerliyor” eylemi şölene dönüştü…

 
Soyer: Kıbrıs gençliğiyle gurur duyuyor
 
 
 
Gençlerin yeşil meşalelerle gerçekleştirdikleri yürüyüşte geçtikleri tüm yollar geleceğe uzanan “yeşil yola” dönüştü…
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler  (CTP-BG) Genel Başkanı Başbakan Soyer, gençliğin, Kıbrıs’ın gururu olduğunu söyledi.
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nin dün akşam Lefkoşa’da gerçekleştirdiği (Gençlik Coşkuyla İlerliyor” temalı eylem büyük bir coşku içerisinde şölne dönüştü.
 
Kuğulu park’ta kalabalık bir konvoy oluşturan gençler eylemlerini Sarayönü’ne doğru yürüyüşle başlattı. Ellerinde taşıdıkları “Gençlik Coşkuyla İlerliyor” yazılı pankartlarla “Kıbrıs’ta Barış Engellenemez”, “Geri Dönme İlerle” sloganları atarak ilerleyen gençler, taşıdıkları yeşil ışık veren meşalelerle geçtikleri tüm yolları geleceğe uzanan yeşil yola dönüştürdü.
Gençler Sarayönü’nde kendilerini bekleyen CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer’le buluştu.
 
Gençlere hitaben kısa bir konuşma yapan Soyer, yeşil yolun sevgi, barış, demokrasi ve insan haklarına giden yol olduğunu vurguladı.
 
Bu yolun uzun ve emek isteyen bir yol olduğuna da dikkat çeken CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Soyer, “Siz gençler bu uzun yolun geleceği, Kıbrıs’ın gururusunuz” dedi. Soyer, “Bu gençlik seninle gurur duyuyor” şeklinde slogan atan gençlere ise, “siz kendinizle gurur duyun ve bu sloganı Kıbrıs gençliğiyle gurur duyuyor şeklinde değiştirin,” diye konuştu. Sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesilen Başbakan Soyer’in konuşmasının ardından CTP-BG’li Gençler CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nin Saray Otel’de düzenlediği kokteyl’e katıldı.