Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer,…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, hafta içindeki yoğun miting programının ardından hafta sonunu da İskele bölgesindeki köyleri dolaşıp buralardaki vatandaşların hatırını sorup onlarla kucaklaşarak geçirdi.

 
CTP-BG iskele milletvekili adayları Önder Sennaroğlu, Mehmet Ceylanlı, Hüseyin Mülazim, Bayram Alten, Saffet Mehmetalioğulları ve Hürrem Tulga’ya köy gezilerinde katılan Soyer, dün akşam Dipkarpaz, Ardahan ve Topçuköy’ü ziyaret etti.
 
Vatandaşlarla gerçekleştirilen sohbet toplantılarda insan sevgisinin önemine vurgu yapan CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer Yaradan’ın yarattığı kulları sevmeyenlerin Yaradan’ı da sevemeyeceklerinin altını çizdi.
 
Soyer, Karpaz bölgesine yapılan ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgi bilgi de verdiği toplantılarda Dipkarpaz ve Erenköy’de İstanbul teknik Üniversitesinin fakülte açması için her türlü çalışmanın tamamlandığını ve fakültelerin çok yakında başlayacağını kaydetti.
 
Soyer, altyapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra yörede reel sektörün faaliyet gösterme şansının doğduğunu ve istihdam sorunlarının çözülebilmesi için mal ve hizmetlerde üretimin artması gerektiğini kaydetti. Yörede yapılacak yatırımlarda istihdam olanaklarını yaratmak için bir dizi çalışma yapılıp kanun gücünde kararname çıkartılarak özel bir fon oluşturulduğunu, da ifade eden CTP-BG Genel Başkanı, bu fona yurt dışından işçi getiren kuruluşların yatırım yapacağını söyledi. Soyer, 1 Temmuz,2009’dan itibaren özel sektörde istihdam edilen KKTC yurttaşlarının sosyal güvenlik yatırımlarının bu fondan karşılanacağını belirtti.
 
CTP-BG’nin vizyonunun çözüm ve AB olduğunu tekrarlayan Başbakan Soyer bu yolda sabıkalı olanların ne yapacaklarının ise, geçmişte yaptıkları icraatlardan belli olduğunu söyledi.