Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa milletvekili adaylarının bu sabah Mağusa surlar içinde …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa milletvekili adaylarının bu sabah Mağusa surlar içinde gerçekleştirdikleri gezi, tam bir şölen yürüyüşüne dönüşürken CTP-BG’nin Kıbrıs Türk halkı ile yeşil yolda bir kez daha ve daha güçlü bir şekilde iktidara yürümekte olduğu vurgulandı.

 
CTP-BG Mağusa milletvekili adayları, CTP-BG Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle, Çalışma Bakanı Sonay Adem, Okan Dağlı, Teberrüken Uluçay, Arif Albayrak, Mustafa Yeşil, Şerife Erk, Filiz Tayfun, Cengiz Şahin, Osman Nalbantoğlu, Erkan Tekeli ve Hulus Özberkman’ın yer aldığı etkinlikte suriçindeki evlere ve işyerlerine adayların tanıtımlarının yapıldığı el broşürleri dağıtıldı.
 
CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer’in kitlenin ön saflarında yer aldığı yürüyüşün “Kıbrıs’ta barış engellenemez”, “Birlik, mücadele, dayanışma” sloganları atan 800 kişilik dev korosu barış ve çözüm yolunda kararlılıkla yürünmeye devam edileceği mesajını da güçlü bir şekilde bir kez daha verdi. 
 
Kalabalık kitlenin coşku dolu barış sloganlarıyla renklenen suriçi gezisinde milletvekili adayları suriçi esnafıyla bütünleşti. Evlerinin balkonlarında bulunanların alkışlarla selamladığı CTP-BG  adayları, yürüyüş  sırasında karşılaşılan vatandaşlarla da kucaklaştı.