CTP-BG Girne milletvekili adayları Bahçeli ve Esentepe’yi ziyaret etti… Ziyarette konuşan CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu…

 CTP-BG Girne milletvekili adayları Bahçeli ve Esentepe’yi ziyaret etti… Ziyarette konuşan CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu CTP-BG’nin politikaları sayesinde dünya ve Avrupa’nın Kıbrıs’taki gerçekleri görmeye başladığını söyledi.

 
“Kıbrıs’ta eşit iki toplum olduğu tescillendi”
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler  (CTP-BG) Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, CTP-BG’nin politikaları sayesinde dünya ve Avrupa’nın Kıbrıs’taki gerçekleri görmeye başladığını söyledi.
 
CTP-BG Girne Milletvekili adayları dün akşam Bahçeli ve Esentepe’yi ziyaret ettiler. Ziyarete CTP-BG Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, CTP Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay ve Gülboy Beydağlı, CTP kadın Kolları Başkanı Emel Kişi, Havva Yetkili, Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Malek katıldı.
 
Ziyaretlerde CTP-BG adayları ile buluşan Bahçeli ve Esentepe halkına seslenen CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, CTP-BG’nin çözüm odaklı ve dünyayla Avrupa’ya açılımı öngören politikaları sayesinde dünya ve Avrupa’nın Kıbrıs’taki gerçekleri görmeye başladığını; Kıbrıs’ta iki eşit toplum  olduğunu kabul ettiklerini vurguladı. CTP-BG’nin görevde bulunduğu süre içerisinde gerçekleştirdiği referandumlara da değinen Kalyoncu, “Bunlar, 19 Nisan zaferinden sonra gerçekleştireceğimiz hizmetlerin başlangıcıdır. 
 
Hükümette bulunduğumuz süre içerisinde inşa etmeye başladığımız yeşil yolda bundan sonra çok daha rahat ilerleyerek hizmet vermeye devam edecek ve Kıbrıs Türk halkının kendi ayakları üzerinde duran, kendi kendine yetebilen bir halk olması için elimizden geleni yapacağız”  dedi.
 
GİRNE’DE SANAYİ BÖLGESİ ZİYARET EDİLDİ
 
Öte yandan CTP-BG Girne milletvekili adayları bugün de ziyaretlerine Girne Sanayi Bölgesi’ndeki iş yerleri ile devam etti. Adaylar bölgedeki iş yerlerini ziyaret ederek işyeri sahipleri ve çalışanlarla sohbet ederek CTP-BG’nin hedeflerini aktardı ve broşür dağıttı.