Kalyoncu, UBP hükümetlerinin yıllar boyunca Kıbrıs Türk halkını Avrupa ve dünyadan soyutlayarak esas izolasyonu kendi elleriyle …

 Kalyoncu, UBP hükümetlerinin yıllar boyunca Kıbrıs Türk halkını Avrupa ve dünyadan soyutlayarak esas izolasyonu kendi elleriyle kendi halkının boynuna taktığını kaydederek, halkın önünü açacak politikaları CTP-BG’nin ürettiğini vurguladı…

 
“Kıbrıs Türk halkı Avrupalı olmak istiyor”
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne milletvekili adayları dün akşam Taşkent’e düzenlenen köy gezisiyle Taşkentlilerle bir araya gelirken, bu sabah da Girne’deki devlet dairelerini ziyaret ettiler.
 
Dün gece gerçekleşen Taşkent ziyaretinde konuşan CTP-BG Genel sekreteri Ömer Kalyoncu, Kıbrıs Türk halkının Avrupalı olmak istediğini vurguladı.
 
Kalyoncu, UBP hükümetlerinin yıllar boyunca Kıbrıs Türk halkını Avrupa ve dünyadan soyutlayarak esas izolasyonu kendi elleriyle kendi halkının boynuna taktığını kaydederek, CTP-BG’nin vizyonunun ise Avrupa ve dünyaya açılmak, sürekli olarak ilerlemek olduğunu kaydetti. CTP-BG’nin bu yönde somut adımlar attığına da işaret eden Kalyoncu, 12 başlık altında toplanan AB uyum yasalarının önümüzdeki dönemde meclisten geçeceğini ifade etti. Kalyoncu, AB yardım ve desteği ile yapılan bu çalışmaların Kıbrıs Türk halkının önünü açacağını sözlerine ekledi.
 
İZBUL
 
CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve milletvekili Salih İzbul ise konuşmasında CTP-BG için Kıbrıs sorunundaki gelişmeler ve ülkenin içinde bulunduğu belirsizlikten kurtulmasının büyük önem taşıdığını kaydederek, “bunun gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.
 
Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde bütün olumsuz şartlara ve beş yılda gerçekleşen beş seçime rağmen CTP-BG’nin hiç bir iktidarın çözemediği sorunları çözdüğünü vurguladı.
 
Ziyaretlere CTP Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, CTP Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay ve Gülboy Beydağlı, CTP kadın Kolları Başkanı Emel Kişi ve Milletvekili adayları Havva Yetkili Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Malek katıldı.