CTP-BG Lefkoşa milletvekili adayları Lefkoşa’daki gezilerini ara vermeden sürdürüyor…

 CTP-BG Lefkoşa milletvekili adayları Lefkoşa’daki gezilerini ara vermeden sürdürüyor…

 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa milletvekili adayları dün devlet daireleri, bugün ise okulları ziyaret etti.
 
CTP-BG Lefkoşa milletvekili adaylarının dünkü programında Başbakanlık, Ulaştırma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, sonrasında ise Aydemet Mahallesi gezisi vardı.
 
Bakanlık çalışanlarına CTP-BG broşürleri dağıtan adaylar, çalışanların odalarına teker teker girerek, tüm çalışanlarla sohbet etme imkanı buldular. Daha sonrasında ise Aydemet mahallesindeki sosyal konut apartmanlarını, dükkan, mağaza, ve işyerlerini teker teker gezerek, CTP-BG broşürlerini dağıtan adaylara halkın yoğun bir ilgisi vardı.
 
Konuştukları vatandaşların sorunlarını dinleyen adaylar, 19 Nisan Genel seçimleri sonrasında izlenecek yolla ilgili vatandaşları bilgilendirdiler.
 
OKULLAR ZİYARET EDİLDİ
 
CTP-BG Lefkoşa Milletvekili adayları bu sabah ise  Lefkoşa’daki ilkokulları ziyaret etti. Sırasıyla Şht. Ertuğrul, Şht. Tuncer, Gelibolu ve 9 Eylül İlkokullarına giden adaylar, öğretmenlerle sohbet edip broşür dağıttı.
 
CTP-BG Lefkoşa milletvekili Adayı Ahmet Derya ziyarette yaptığı konuşmalarda, öğretmenlerle CTP-BG’ye daha önce de verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, bu desteğin devam etmesini istediklerini ve edeceğine de inandıklarını söyledi.
 
Daha önce Amerikan Büyükelçisinin Kuzey Kıbrıs’a girişinin bile yasaklandığını, Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan insanların tüm dünyadan izole edilmeye çalışıldığını söyleyen Derya, “Biz hükümete geldikten sonra, Brüksel kapıları ardına kadar açıldı. Dünya ve AB ile olan ilişkilerimizde çok önemli aşamalar kaydettik. Bu noktadan geriye dönmemizin imkânı yoktur” dedi.
 
“Güney’e AB üyeliği yolunu açanlar ve bizi bu durumda bırakanlar, yine sizden oy istiyorlar. 2003 öncesine dönmek mi istiyorsunuz” diye ösoran Ahmet Derya, CTP-BG’nin hükümette olduğu süre boyunca ülkede yaşanan olumlu gelişmelerin öğretmenler tarafından da mutlaka değerlendirilmesi ve 2003 öncesi ile karşılaştırılması gerektiğini söyledi.
 
2009 sonu veya 2010 başında mutlaka bir referandum süreci yaşanacağını da konuşmasında vurgulayan Derya, çözümün önündeki engellerin o dönemde iktidar olmaması gerektiği ve çözüm yolunun CTP-BG ile açılabileceğini söyledi.