CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer UBP’nin insanlara asılsız ve ucuz vaatlerde bulunduğunu kaydederek vurguladı

 CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer UBP’nin insanlara asılsız ve ucuz vaatlerde bulunduğunu kaydederek vurguladı:

 
“İskele ilerleyecek”
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel başkanı Ferdi Sabit Soyer, İskele’ye kalkınmanın müjdesini verdi. 
 
Soyer, İskele’ye İstanbul teknik Üniversitesi (İTÜ) kampusu kurulacağını, Karpaz ve Dipkarpaz’a ise İTÜ Deniz Bilimleri Fakültesi ile Çevre Bilimleri Fakültesi’nin açılacağını vurguladı.
 
CTP-BG İskele mitingi dün akşam gerçekleştirildi. Meydanı hıncahınç dolduran coşkulu kalabalık, çözüm, barış ve demokrasi sloganları attı. Miting Jazz-Mania grubunun müzikleriyle renklendi. 
 
Mitingde meydanı dolduran kalabalığa seslenen CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Soyer,
 “Hep birlikte bu ülkeyi ileriye götüreceğiz” dedi.
Bir gece önce aynı yerde UBP’nin de miting yaptığını anımsatan Soyer, Eroğlu’nun “İskele İskele olalı böyle şey görmedi; İskele yıkıldı” şeklinde sözler sarf ettiğine işaret ederek, “biz yıkmaya gelmedik. Biz yıkmayız, insanların yüreklerine sevgi dağıtırız” dedi.
Doğduğu yer neresi olursa olsun bu toprakları vatan bilen, barışa ve demokrasiye yürüyenlerle birlikte bu toprakları sevgiyle öreceklerini kaydeden Soyer, “Biz umudun, sevdanın, demokrasinin, ekonomik ilerlemenin yolcularıyız” şeklinde konuştu.
 
 
İSKELE’YE YATIRIMLAR
 
Soyer konuşmasında İskele’ye yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgi de verdi. Karpaz ve Erenköy’e kampuslar yapılacağını İskele’ye ise bir üniversite kurulacağını kaydeden CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, bölgeyi tümüyle kalkındıracaklarını vurgulayarak, “Birlikte daha ileriye gideceğiz. Bunu yapmak yürek ve kararlılık ister, cesaret ister, bu yürek bizde var” dedi.
 
 
“EROĞLU KORKUYOR”
 
Eroğlu’nun özellikle kendisi ile birlikte TV programlarına çıkmaktan korktuğunu kaydeden Soyer, Eroğlu’nun katılacağını bildirmesine karşın UKÜ tarafından düzenlenen programa katılmaktan caydığını belirterek, “Sanki saklambaç oynuyoruz. Beni ara bul diyor Eroğlu. Korkmuş olacak ki oradan oraya kaçıyor” şeklinde konuştu.
 
Konuşmasında Ergenekon konusuna da değinen Soyer, 19 Nisan’dan sonra meclise araştırma önergesi vereceklerini ifade ederek, ülke demokrasisine gölge düşürülmesine asla izin vermeyeceklerini vurguladı.