Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) dün akşam Dilekkaya köyünde çok miting düzenledi.

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) dün akşam Dilekkaya köyünde çok miting düzenledi. 

 
Büyük bir kalabalığın toplandığı miting tam bir şölen havasında geçti. Lefkoşa ve civar köylerde oluşturulan bini aşkın bir araç konvoyu ile meserya köylerini dolaşan CTP-BG’liler daha sonra Dilekkaya’daki miting’e katıldı.
 
Miting’de bir konuşma yapan CTP-BG Dış İlişkiler Sekreteri Ünal Fındık, vatandaşlara CTP-BG’nin iktidara gelmesinden sonra ülkede yaşanan olumlu değişiklikleri anlattı. Fındık, milli gelirin 5000 dolardan 15000 dolara çıktığını, çözüm ve AB yolunda büyük bir adım atıldığını vurguladı.
 
Şu anda devam eden görüşme sürecinin en kısa sürede bir referandum ile sonuçlanacağını kaydeden Fındık, Kıbrıs Türk Halkının önünün kapatılmaması, AB ve Çözüm yolunda engellenmemesi için CTP-BG’nin mutlaka iktidarda olması gerektiğini vurguladı. Vatandaşlara “Geri Dönme. İlerle” mesajı veren CTP-BG Dış İlişkiler Sekreteri Ünal Fındık, “artık halkımız ilerlemek, AB ile bütünleşmek, dünya ile kucaklaşmak istiyor. Bunun önüne geçmek, bizi 2003’den de geriye götürmek isteyenlere, hep birlikte dur diyeceğiz” şeklinde konuştu.
 
 
KAVŞAKLAR YİNE YEŞERDİ
 
Öte yandan CTP-BG Lefkoşa İlçesi Milletvekili adayları ve CTP-BG’liler dün sabah saat 07:00 ile 08:00 arasında ve dün akşam üzeri Dilekkaya mitingine katılmadan Gönyeli çemberinde bayrak eylemi düzenlediler. Yoğun bir katılımın olduğu eyleme yoldan geçen vatandaşlarda kornalarıyla destek verdiler.