CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Soyer Değirmenlik mitinginde CTP-BG’nin Yeşil Yol’da hiçbir engel tanımayacağını vurguladı…

 CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Soyer Değirmenlik mitinginde CTP-BG’nin Yeşil Yol’da hiçbir engel tanımayacağını vurguladı…

 
“Dağları deler gene ilerleriz”
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin yeşil yolda halkla birlikte ilerlemesini durdurmaya hiçbir günün yetmeyeceğini vurguladı.
 
CTP-BG’nin dün akşam Değirmenlik’te gerçekleştirdiği miting büyük bir coşkuya sahne oldu. Bin aracı aşkın konvoyla Değirmenliğe akan Yeşil Yol sevdalıları, 19 Nisan’da zaferin CTP-BG’nin olacağını vurguladı.
Miting, CTP-BG Lefkoşa adaylarının teker teker sahneye davet edilmesiyle başladı. Ardından kürsüye gelen CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, coşkulu kalabalığa hitap etti.
 
19 Nisan seçimlerinin Kıbrıs Türk Halkının statükoya esir kılınmaya çalışıldığı bir aşamada gerçekleşeceğine dikkat çeken Soyer, “Ancak bu seçimler, Kıbrıs Türk halkının çözüm, AB, barış, ekonomik gelişme, demokrasi, ve kurumsallaşma adına daha ileriye gitmesi için bir geçit olacak. Bu geçitte yollar dümdüz de olabilir, engelli de. Ancak bu bize geri adım attıramaz. Engelleri gerekirse köprü yapar aşarız. Yolumuzun karşısına tepeler, dağlar çıkabilir, o zaman da dağı deler tünel yapar yola devam eder, ilerleriz” dedi.
 
Soyer, “Kıbrıs’ta adalet, eşitlik, özgürlük, barış ve AB için yola çıkan bu halkın, özgürlüğü tadan bu halkın ilerlemesine kimse engel olamayacaktır” şeklinde konuşarak bu yolda durmak olmadığını vurguladı.
 
Kıbrıs Türk Halkının ilerlemesinin 19 Nisan Seçimlerinden sonra taçlanacağını ve Brükselde Kıbrıs Türk Halkının eşit bir halk olarak temsil edileceğini de söyleyen Soyer, çözüm sürecinin sadece Kıbrıslı Türklere değil, Kıbrıslı Rumlara, Türkiye ve Yuanistan’a ve AB’ye barış ve istikrar getireceğini söyledi.
UBP Genel Başkanı ile katıldığı TV Programına da değinen Soyer, “KKTC’yi ucuz işçi cenneti yapacaklarmış, 3. ülkelerden getirecekleri işçileri asgari ücret ve sosyal haklar ve sigorta kapsamı dışına çıkaracaklarmış, bu işçileri nereden getireceksiniz? Soruyorum size nereden? Ve soruyorum 300 dolara çalışan bu işçilere karşılık KKTC’deki gençler nerede iş bulacak? Projeleri bu çünkü kendilerini çözümsüzlüğe kaptırdılar. Serbest bölge kuracakmış. 88’den beri aynı garamafon, aynı plak çalar serbets bölge için. Madem bu kadar önemliydi, neden yapamadın bunu Sayın Eroğlu?” diye sordu.
 
Konuşmasında Ergenekon örgütünün Kuzey Kıbrıs’a uzanan kollarına da değinen CTP-BG Genel başkanı Başbakan Soyer, Kıbrıs Türk halkını baskı tehdit ve şantajla kimsenin asla yıldıramayacağını sözlerine ekledi.
Öte yandan CTP-BG Lefkoşa İlçesi Milletvekili adayları ve CTP-BG’liler bu sabah saat 07.00 ile 08.00 arasında Kaymaklı Çemberinde bayrak eylemi düzenlediler. Yoldan geçen vatandaşlara günaydın diyen adaylara, vatandaşlar kornalar ile destek verdiler.