Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi CTP-BG tarafından başlatılan…

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi CTP-BG tarafından başlatılan sivil toplum örgütlerini ziyaretler programına paralel olarak ilçe olarak gerçekleştireceği ziyaretlerin ilkini dün (27 Temmuz Pazartesi )GÜSAD’la başlattı. 

 
CTP-BG Güzelyurt ilçe Başkanı Vasfi Candan, Güzelyurt Milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ile Mehmet Çağlar ve İlçe Kadın Kolu Başkanı Zühre Civa’dan oluşan heyet, Güzelyurt’un köklü kültür ve sanat derneklerinden biri olan Güzelyurt Sanat Derneği’ni (GÜSAD) ziyaret etti. 
 
Ziyarette konuşan CTP-BG yetkilileri GÜSAD’ın 1983’ten beri ülkemiz gençliği ile kültür sanatına sahip çıktığını ve derneğin çalışmalarını ilgi ile izlediklerini belirttiler. GÜSAD’ın gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında birçok başarılı çalışmaları olduğunu ifade eden CTP yetkilileri, bundan sonra da GÜSAD’ın yapacağı her türlü çalışmaya ellerinden gelen desteği vereceklerini dile getirdiler.   
   
GÜSAD Başkanı Ayhan Bıçaklı ise yaptığı konuşmada CTP yetkililerine teşekkür ederek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi ve yaptıkları çalışmalar hakkında  bilgi verdi. GÜSAD’ın 26 yıllık yaşamında ülkemiz kültür ve sanatına, gelenek ve göreneklerine sahip çıkmak için çok zor günler geçirdiklerini, çok özveride bulunduklarını anlatan Bıçaklı, büyük bir zevkle sürdürdükleri bu tür çalışmalara devam edeceklerini söyledi.