Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele İlçesi’nin henüz propaganda …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele İlçesi’nin henüz propaganda dönemi başlamadan başlattığı ziyaret, toplantı, etkinlik ve eylemlerin hızına diğer partiler yetişemiyor. 

 
Her gün en az iki yerleşim birimini ziyaret eden CTP-BG İskele İlçesi ve bölge milletvekili adayları dün de hız kesmedi.
 
CTP-BG İskele milletvekili adayları Önder Sennaroğlu, Hüseyin Mülazim, Mehmet Ceylanlı Bayram Alten, Saffet Mehmetalioğulları ve Hürrem Tulga, ilçe yöneticileri ile birlikte dün sabah İskele İlçe merkezindeki kahve, kulüp ve lokalleri ziyaret ederek bir yandan sivil toplum örgütleri ile adayların kaynaşmasını sağladılar diğer yandan da broşür dağıtıp, CTP-BG’nin ileriye yönelik projeleriyle ilgili bilgi verdiler.
 
Adaylar akşam ise adaylar ve ilçe yöneticileri Kaleburnu köyünü ziyaret. Ziyarette İskele  adaylarına CTP-BG MYK üyesi Nazım beratlı da katıldı.
 
Beratlı Kaleburnu köyünde vatandaşlarla bir araya gelinen toplantıda çözümün önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı.
 
Tarım Bakanı, CTP-BG İskele Milletvekili ve aday Önder Sennaroğlu ise Kaleburnulu vatandaşlara tarım politikaları ve bu sektörde yaşananlar ile ilgili bilgi verdi. Sennaroğlu olumsuzluklar kuraklığa rağmen tarım alanında birçok yeniliğin 2,5 yıl gibi çok kısa bir zamanda gerçekleştirildiğini kaydetti.
 
Vergisiz akaryakıt desteği ile hayvan başına verilen 45 kg. hibe arpanın CTP-BG’nin isabetli tarım politikalarına örnek teşkil ettiğinin altını çizen Sennaroğlu, CTP-BG nin Tarım politikaları ile verimli, sürdürülebilir, hijyenik üretimlerin olduğunu ve üreticilerin bu üretimleri yaparken alt yapılarının kurulmasının destekleneceğini söyledi.
 
Aynı saatlerde ise CTP-BG İskele ilçesinde 19 Nisan’de CTP-BG adına sandıklarda gözlemcilik yapacak olan görevlilere Avukat Özgür Dayıoğlu tarafından eğitim verildi.
 
Bu sabah ise İskele ilçesindeki CTP-BG’nin yeşil yol sevdalıları, adaylarla birlikte saat 07:00-08:00 arasında Karpaz anayolu üzerinde Ziyamet, Tuzluca ve Cyprus Garden kavşaklarında bayraklar ve balonlarla yoldan geçenleri selamladılar.