Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt ilçe yöneticileri Güzelyurt Milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ve Mehmet …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt ilçe yöneticileri Güzelyurt Milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ve Mehmet Çağlar’la birlikte 29 Temmuz Çarşamba günü Gemikonağı’nı ziyaret ederek buradaki vatandaşlarla görüştü, sorunlarını dinledi.

 
CTP-BG heyeti ile bir araya gelen Gemikonağı sakinleri Lefke Belediyesi ile ilgili şikâyetlerini dile getirerek belediyenin kayıtlı olmayan insanlara iş yeri açma izni verdiğini kaydettiler ve Lefke Belediyesi’nin daha ciddi olması gerektiğini ifade ettiler.
Şu anda bölgede ciddi bir su sorunu yaşadıklarını ifade eden köylüler, Gemikonağı Göleti’nin ana dağıtım borularından birinde sorun olduğunu ve bu nedenle uzun süreden beri ciddi bir su kaybı yaşadığını kaydeden vatandaşlar, “hükümet bir su borusunu bile tamir etmekte yetersiz kaldı. Bahçelerimiz yetersiz su aldığı için kuruyor” dedi.
 
Bu arada Yeşilırmak kapısının açılacak olmasının da olumlu bir adım olduğunu belirten yurttaşlar Yeşilırmak kapısının bölge esnafına fayda sağlayacağını da ifade ettiler.
Gemikonağı halkının sorunlarını dinleyen CTP-BG yetkilileri, köylünün sorunlarının çözümü için ilgileneceklerini söylediler ve Kıbrıs konusunda sürdürülen görüşmeler hakkında yurttaşları bilgilendirdiler.
 
CTP-BG heyeti ziyaret sırasında Gemikonağı esnafı ile de bir araya gelerek onların da sorunlarını yerinde saptadı.