Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Güzelyurt İlçesinden bir heyet, Gaziveren’i …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Güzelyurt İlçesinden bir heyet, Gaziveren’i ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını yerinde dinledi.

 
CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu, İlçe Başkanı Vasfi Candan ve ilçe yöneticileri Hüseyin Özen ile Ertan Adataş’tan oluşan CTP heyet, geçtiğimiz hafta içerisinde geçekleştirdiği ziyarette bir araya geldiği Gaziverenlilerle gerek bölgedeki sorunlar gerekse ülke genelindeki sorunları konusunda görüş alış verişinde bulundu.
 
UBP’nin verdiği sözlerin balon olduğunun Seyrüsefer ruhsatları kısa sürede ortaya çıkmaya başladığına işaret eden Gaziverenli yurttaşlar, seyrüsefer ruhsatlarında ortaya atılan indirim vaatlerinin akıbetinin bunun en canlı örneği olduğunu belirttiler.
Hükümetin tarım politikasını da eleştiren Gaziverenliler, ürettikleri karpuzun ellerinde kaldığını dile getirdiler. 
 
Gamini sorununun hala devam ettiğini, gaminilerden çıkan zehirli dumanın bölgeye zehir saçtığını ifade eden vatandaşlar, köye verdiği hizmetlerin yetersizliğinden yakındıkları Lefke Belediyesi’ni köye musallat olan farelerle etkin bir şekilde mücadele etmeye de çağırdılar.  
 
Heyette yer alan CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu da ziyarette Gaziverenlilere ağırlıklı olarak Kıbrıs konusundaki son gelişmeler ve görüşmelerin gidişatı konusunda bilgi verdi. CTP-BG heyeti, sorunlarını dinlediği Gaziveren köylülerine konunun yakın takipçisi olacaklarını söyledi.